Serbest Stilde Türkiye 3.`sü Olduk?

Türkiye Büyük Erkekler Serbest Güreş Birinciliği müsabakaları, Konya`da sona ererken, şampiyonada takım halinde ASKİ Spor birinciliği, Tokat Belediyesi Plevnespor ikinciliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi de üçüncülüğü aldı.

Toplam 49 kulüpten, 7 sıklette 256 sporcunun katıldığı, 2 gün süren Serbest Güreş Ferdi Türkiye Şampiyonası`nda 1 altın 2 gümüş olmak üzere 3 madalya çıkaran turuncu-lacivertli ekibimiz takım halinde Türkiye 3.`sü oldu. Şampiyonada dereceye giren sporcular şöyle:
60 kiloda Arif Kama (Sivas İl Özel İdaresi) birinci, Mustafa Kartal (Erzurum Büyükşehir Belediyesi) ikinci, Erhan Dink (MTA) üçüncü oldu.
66 kiloda Yasin Bolat (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)birinciliği elde ederken, Hamit Altun (Kocaeli Büyükşehir Belediyesi) ikinciliği, Ömer Çubukçu (ASKİ Spor) da üçüncü sırada yer aldı.
84 kiloda Gökhan Yavaşer (Sivas İl Özel İdaresi) birinci, Abdullah Güngör (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)ikinci, Ahmet Gülhan (Kara Kuvvetlerigücü) üçüncü oldu.
74 kiloda birinciliği Ayhan Sucu (Ankara Şekerspor) kazanırken, Erhan Cihangiroğlu (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) ikinci, Yusuf Köse (Ankara TEDAŞ Spor) de üçüncülüğü elde etti.
96 kiloda ise birinciliği Rıza Yıldırım (Tokat Belediyesi Plevnespor) kazandı. Aynı kiloda Yusuf Turkaya (İstanbul Tekelspor) ikinci, Kenan Gör (Erzurum Büyükşehir Belediyesi) de üçüncü oldu.
Recep Kara (Kara Kuvvetlerigücü), Ali Gürbüz (Ankara Şekerspor) ve Kaşif Şakiroğlu (Ankara Altındağ Belediyesi) ise 120 kiloda ilk 3 sırayı oluşturdu.
Takım halinde ASKİ Spor birinciliği, Tokat Belediyesi Plevnespor ikinciliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi de üçüncülüğü aldı.
Birincilikte müsabakaları Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, başkanvekili Ahmet Ak, Konya Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen ve çok sayıda sporsever izledi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz