Serbest Stil'de Türkiye 2.'si olduk...

Konya'da yapılan Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda finalde Aski'ye Fatih Çakıroğlu'nun sakatlanmsıyla 4-3 yenilen takımımız Türkiye 2.'si oldu.

 Konya Selçuk Belediyesi Spor Salonunda yapılan Büyükler Serbest Güreş 1. Ligi yapılan final müsabakaları ile tamamlandı. Şampiyonada mücadele eden Serbest Güreş takımımız grup maçlarında Tedaş ve Adaletspor'u 6-1,  Ankara PTT'yi 5-2 mağlup edip, Aski'ye 4-3 üstünlük sağlamasına rağmen pozitif puanlamada mağlup olarak yarı finale yükseldi. Yrı finalde Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni 6-1 mağlup ederek finalde gruptaki rakibi Aski ile karşı karşıya geldi. Başa baş ve çekişmeli maçlara sahne olan finalde 3-3 eşitlik sağlandı ve son maça çıkan sporcumuz Fatih  Çakıroğlu sakatlanınca müsabakayı terketmek zordunda kaldı. Bu nedenle 4-3 üstünlük sağlayan Aski Şampiyon olurken, Serbets Güreş takımımız ise Türkiye 2.'si oldu.

Büyük çekişme ve heyecana sahne olan müsabakaların ardından Ankara ASKİ Kulübü, serbestte 2010-2011 sezonu Türkiye şampiyonu oldu. İkinciliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi alırken, üçüncü Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu. 
Dereceye giren takımlara kupalarını ve madalyalarını Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker verdi. 
Öte yandan Grekoromen takımımız ise Rize Çaykur'u 6-1, İzmir Büyükşehir'i 5-2 ve Karagücü'nü 7-0 mağlup edip grup lideri olarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde takımımız Kasımpaşa ile karşı karşıya gelecek.
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz