Serbest güreşçilerimizden 3 bronz madalya

Bireysel Dünya Kupası serbest stilde sporcularımız Fazlı Eryılmaz, Osman Göçen ve Erhan Yaylacı bronz madalya elde etti.

Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen Bireysel Dünya Kupası serbest stilde sporcularımız Fazlı Eryılmaz ve Erhan Yaylacı bronz madalya kazandı.

Ülkemizi 74 kiloda temsil eden güreşçimiz Fazlı Eryılmaz yenildiği Dünya Şampiyonu İtalyan Frank Chamizo Marques’in finale yükselmesiyle repesajda önce Gine Bissaulu Augusto Midana’yı (5-1) ikinci repesajda da Ermeni rakibi Hrayr Alikhanyan’ı (5-4) yendi. Bronz madalya için Belarus Azamat Nuryaku ile karşılaşmaya hak kazanan Fazlı, rakibini (7-2) yenerek bronz madalya kazandı.

86 kg Osman GÖÇEN Belarus Rasul Tsikhaev’i (12-2) ve repesaj müsabakasında da Ukraynalı rakibi Mraz Dzhafaryan’ı (12-6) yendi Güreşçimiz Gürcü asıllı İspanyol Teimuraz Naskadia Friev’i de (11-6) yenerek Bronz Madalyanın sahibi oldu.

92 kiloda yarışan sporcumuz Erhan Yaylacı da repesajda Romen rakibi Nicole Palaghia’yı (12-2) sayı tuşuyla yenerek bronz madalya için Azerbaycanlı Gadzhimurad Magomedsaidov ile karşılaşmaya hak kazandı. Rakibini (4-2) yenen Erhan Yaylacı bronz madalyanın sahibi oldu. 

 

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz