Serap Özçelik Arapoğlu finalde...

24. Dünya Karate Şampiyonası'nda kumite 50 kiloda milli sporcumuz Serap Özçelik Arapoğlu, yarı finalde Rus Tatiana Rybalchenko 3-1 yenerek adını finale yazdırdı.

İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen 24. Dünya Karate Şampiyonası'nda Kumite 50 kiloda ülkemizi temsil eden Serap Özçelik Arapoğlu, Dünya Şampiyonu olduğu 2014 yılının ardından ikinci kez adını finale yazdırdı. 

Yarı final mücadelesinde Rus Tatiana Rybalchenko karşısında ilk dakika içerisinde 1-0 geriye düşen Milli karateci, etkili performansı neticesinde üst üste aldığı puanlarla sonuca gitti ve 3-1 kazandı.

Kariyerinde dört Avrupa şampiyonluğu da bulunan Serap, 10 Kasım Cumartesi günü, Türkiye saati ile 20:34'te yapılacak final mücadelesinde Japon Miho Miyahara ile karşılaşacak.

Kumite 61 kiloda mücadele eden bir diğer milli sporcumuz Merve Çoban, başarılı performansına karşın son anda finalin kapısından döndü. Sporcumuz, 3-1 önde olduğu yarı final mücadelesinin son üç saniyesinde yediği tekme ile Sırp Jovana Prekovic'e 4-3 mağlup oldu. Dünya üçüncülüğü için tatamiye çıkacak Merve Çoban, 10 Kasım Cumartesi günü, Mısırlı Giana Lotfy ile karşılaşacak.

Bu arada şampiyonanın ilk gününde ise sporcularımızdan Ali Sofuoğlu, Uğur Aktaş ve Alpaslan Yamanoğlu üçüncülük maçına çıkmaya hak kazanmıştı. 

Öte yandan bireysel dal müsabakalarında İstanbul BBSK ailesinin milli karatecilerden, kumite +68 kiloda Yıldız Aras ve 68 kiloda Eda Eltemur, 67 kiloda Burak Uygur, 75 kiloda Erman Eltemur elemelerde şampiyonaya veda etti.

Milli karatecilerimizin 10 Kasım Cumartesi günü yapacağı madalya müsabaka saatleri ve rakipleri şu şekilde:

Final - Serap Özçelik Arapoğlu – Miho Miyahara (Japonya) 20:34

Üçüncülük Maçı - Ali Sofuoğlu – Antonio Diaz (Venezuela) – 17:45

Üçüncülük Maçı - Uğur Aktaş – Anton Isakau (Belarus) – 12:45

Üçüncülük Maçı - Alparslan Yamanoğlu - Alexander Pshenitsyn (Rusya) – 12:15
 
Üçüncülük Maçı - Merve Çoban - Giana Lotfy (Mısır) - 13:00  
 
 
Şampiyonanın takım müsabakalarında ise Erkek Kata Milli Takımımız, yarı finalde karşılaştığı İspanya karşısında daha iyi performans gösteren taraf olmasına rağmen hakemleri geçemedi ve tatamiden 3-2 yenik ayrıldı. Kadın Kata Milli Takımımız da, yarı finalde Japonya karşısında 4-1 kaybetti. 

Millilerimiz, Takım Kata dalında kadınlarda ve erkeklerde Dünya üçüncülüğü maçına çıkacak. Erkeklerde rakibimiz İran, kadınlarda ise Rusya olacak.

Üçüncülük mücadeleleri, 11 Kasım Pazar günü, Türkiye saati ile 11:30'da başlayacak. 
 
 
 
 
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz