Selim Yaşar Dünya 2.'si

ABD'nin Las Vegas kentinde organize edilen Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 86 kiloda ülkemizi temsil eden Milli Güreşçimiz Selim Yaşar, gümüş madalya elde ederek Dünya İkincisi oldu ve 2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele etmeye hak kazandı.

Orleans Arena'da düzenlenen şampiyonada kulübümüzün Milli Güreşçisi Selim Yaşar, finalde Rus güreşçi Abdulrashid Sadulaev'e 6-0 yenilerek gümüş madalyada kaldı.

Milli Güreşçimiz Selim Yaşar, ilk turda Porto Rikolu Jaime Espinal'ı 11-0 sayı tuşuyla, ikinci turda da Gürcistan'dan Sandro Aminashvili'yi 2-0 yenerek çeyrek finale yükselmişti. Milli güreşçimiz, Venezuela'dan Pedro Fuentos'u 10-0 sayı tuşuyla yenerek adını yarı finale yazdırmış ve olimpiyat vizesi kazandı. Güreşçimiz, yarı finalde ise Azeri sporcu Magomedgadzhi Khatiyev'u 4-0 geriden gelerek 5-4'lük skorla geçerek adını finale yazdırdı. Finalde Rus güreşçi Abdulrashid Sadulaev'e 6-0 yenilen sporcumuz gümüş madalyada kaldı.

Milli güreşçimiz, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, şampiyonaya takım halinde çok iyi hazırlandıklarını belirterek, 'Buraya gelirken hedefim altın madalyaydı ancak final maçında istediğim performansı gösteremedim ve gümüş madalyada kaldım. Bu madalyamı şehit alilerine hediye ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çok çalışacağım ve olimpiyatlarda hedefim olan altın madalyaya ulaşacağıma inanıyorum' dedi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz