Selçuk Çebi Dünya Şampiyonu.

ABD'nin Las Vegas kentinde organize edilen Dünya Güreş Şampiyonası'na Milli forma altında mücadele eden sporcumuz Selçuk Çebi finalde Belaruslu rakibini mağlup ederek Ay-Yıldızlı Bayrağımızı göndere çektirdi..

 Orleans Arena'da düzenlenen şampiyonada Milli Güreşçimiz Selçuk Çebi, finalde Belarus'tan Viktar Sasunouski ile karşı karşıya geldi. Rakibini 3-0 yenen milli güreşçimiz, Dünya Şampiyonu olarak altın madalyaya uzandı. 

Olimpik sıklet olmayan 80 kiloda Çebi, ilk turda Mısırlı Ahmed Abdelysadek'i 9-0 sayı tuşuyla, ikinci turda da Kırgızistan'dan Samat Shirdakov'u 7-2 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı. Çebi, çeyrek final mücadelesinde Macaristan'dan Lazslo Szabo'yu 3-2, yarı finalde ise Gürcü güreşçi Lasha Gobadze'yi 4-2 öndeyken tuşlayarak finale çıktı.

Milli güreşçimiz Selçuk Çebi, elde ettiği şampiyonluk nedeniyle gururlu olduğunu belirterek, şunları söyledi: 'Madalyam, 78 milyon insana hediye olsun. Ülkemiz karışık bir dönemden geçiyor, şehitlerimiz var. Bu madalya şehit ailelerine biraz moral verirse çok mutlu olurum. Dünya ve Avrupa şampiyonluklarım var. Sadece Olimpiyat şampiyonluğum eksik, bunu da elde edebilmek için çok çalışacağım.'

Öte yandan Güreş hayatını Aski'de sürdüren ve grekoromen stil 130 Kiloda mücadele eden Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de finalde Kübalı Mijain Lopez Nunez ile karşı karşıya geldi. Rakibini 1-0 yenen milli güreşçi, altın madalyaya uzandı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz