Selçuk Çebi Avrupa 2.'si..

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası grekoromen stil 80 kiloda mindere çıkan sporcumuz Selçuk Çebi, finalde Macaristanlı Peter Bacsi'ye yenilerek Avrupa 2.'si oldu ve gümüş madalya kazandı.

 Helsinki yakınlarındaki Vantaa'da yapılan şampiyonanın son gününde Türk takımından 71 kiloda Yunus Özel, 75 kiloda Şeref Tüfenk, 80 kiloda Selçuk Çebi ve 85 kiloda Ahmet Yıldırım mindere çıktı.

Altın madalyanın favorilerinden olan Milli sporcumuz Selçuk Çebi, ilk maçında Polonyalı Michalik Tadeusz'u 1-0 yenerek çeyrek finale çıktı. Çebi, çeyrek finalde Ukraynalı Shyshman Oleksandr'ı 3-0 yenip, yarı finalde ise Rus Bekkhan Ozdoev'i 6-0 önde iken tuş yaparak, altın madalya için mindere çıkmaya hak kazandı. 

Selçuk Çebi, finalde Macaristanlı Peter Bacsi'ye yenilerek gümüş madalya ile yetindi.

Şampiyonada 75 kiloda mücadele eden sporcumuzŞeref Tüfenk ise ilk turda Yunanistanlı Gievgkeni Pentorets'ı 6-0, ikinci turda Gürcistanlı Zurniabi Datunashvili'yi ise 5-2 yendi. Çeyrek finalde Macaristanlı Laszlo Szabo ile mindere çıkan Tüfenk, müsabakayı 5-4 kaybederek şampiyonadan elendi.

85 kiloda mücadele eden sporcumuz Ahmet Yıldırım da ilk turda Rumen Attila Tamas Gheza ile karşılaştı. Rakibini 5-0 yenen Yıldırım, Gürcü Roberti Kobliashvili'ye 1-0 mağlup olarak elendi.

Daha önceMilli forma altında mücadele eden sporcularımızdan Servet Coşkun 65 kiloda, Cenk İldem ise 96 kiloda Avrupa 2.'si olarak gümüş, Soner Demirtaş 74 kiloda, Yakup Gör ise 70 kiloda Avrupa 3.sü olarak Bronz madalya kazanmıştı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz