Şampiyonlar yurda döndü.

Rusya'nın Chelyabinsk şehrinde 12-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılan Taekwondo Dünya şampiyonasına katılan sporcularımız yurda döndü.

Havalimanında kalabalık sporcu topluluğuyla karşılanan Milli Taekwondocular basın mensuplarına şampiyona ile ilgili görüşlerini aktardılar.

Taekwondo şampiyonasında kulübümüz sporcusu Servet Tazegül 68.kg'da altın madalya alarak Dünya Şampiyonu olurken, bayan sporcumuz Nur Tatar ise 67. kg'da gümüş madalya alarak Dünya ikincisi oldu.

 

Şampiyonada 68 kiloda altın madalya kazanan Servet Tazegül, hedefinin 2016 Rio Olimpiyatları olduğunu belirterek, 'Zorlu maçlar oldu. Her biri final maçı gibiydi. Son maçım çok zorluydu. Güzel bir maç çıkardık. Bu güzel maçın sonunda da zaten en teknik sporcu seçildim. 2011'de de seçilmiştim. Benim aslı hedefim Rio Olimpiyatları. Bu benim için bir basamaktı. Bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulübüne ve başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı'ya çok teşekkür ediyorum. Çalışmaya durmadan devam edip Rio'da altın madalyayı kazanmak istiyorum' dedi.

 

67 kiloda gümüş madalya kazanan Nur Tatar ise, diğer şampiyonalardan altın madalya ile dönmek istediğini ifade ederek, 'Bu başarıyı aldığımız için çok mutluyuz. Bu madalyaları tüm Türkiye'ye armağan ediyoruz. Asıl hedefimiz 2016 Rio Olimpiyatları. Orada da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edip altın madalyaya ulaşmak istiyorum. Burada finalde şansız bir şekilde son saniyede kaybettim. Ama önümüzdeki şampiyonalarda daha sağlam vuracağım. Altın madalyayı alıp dönmek istiyorum' şeklinde konuştu.

 

İlbank kulübü sporcusu İrem Yaman 62.kg'da Altın madalya alarak Dünya Şampiyonu olurken, Nafia Kuş ise +73 kg'da bronz madalya alarak Dünya ikincisi oldu. Dünya Şampiyonasında Taekwondo Milli Takımı Bayanlarda 3.'cü, Erkeklerde ise 7.'nci oldu.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz