Şampiyonlar Yurda Döndü...

Danimarka`nın Herning kentinde yapılan Dünya Güreş Şampiyonası`nda 2 altın, bir bronz madalya ile takım halinde dünya şampiyonu olan Grekoromen Güreş Milli Takımı, yurda döndü..

Takım halinde Dünya Şampiyonu olarak yurda dönen Güreş takımı kafilesini Atatürk Havalimanı`nda Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Genel Müdürümüz Kamil Dizar, Şube Sorumlumuz Hasan Hüseyin Yaşar ve İstanbul İl Gençlik Spor Müdürü Ömer Gümüş ile vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Kulübümüz sporcularından Selçuk Çebi Dünya Şampiyonu, Serhat Balcı ise Dünya 3.`sü olarak, Serkan Özden ve Soner Sucu ise aldığı sonuçlarla takım şampiyonluğunda önemli katkıda bulundu.
Şampiyonada 74 kiloda altın madalya alan milli sporcumuz Selçuk Çebi, büyüklerde ilk kez altın madalya aldığını belirterek, ``Bundan sonraki hedefimiz, 2012 yılındaki Londra Olimpiyatları. Bu bir basamaktı. İnşallah bundan sonra daha iyi çalışarak altınları ülkemize getirmek istiyoruz. İnşallah bunu başarırız`` dedi.
Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, yaptığı açıklamada, ``Türk milletinin gurur gecesiyle. Türk güreşi yeniden dünyanın zirvesine çıktı`` dedi. Çin`de 2006`da yapılan Dünya Şampiyonası`nda 1 gümüş 2 bronz ile yine takım halinde şampiyon olduklarını anımsatan Bak, bu kez 2 altın, bir bronz madalya ile bu başarının yakalandığını söyledi.
Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ ise 'Türk Sporuna 10 branşta hizmet veren Kulübümüz milli takıma verdiği sporcuların başarılarıyla ayrı bir gurur yaşamış ve Amatör sporlara verdiği desteğin karşılığını da almış oldu. Sporcularımız Selçuk Çebi ve Serhat Balcı`nın başarıları önemli. Yine Milli takım kadrosunda yer alan Serkan Özden ve Soner Sucu da takım şampiyonluğunun bir parçası olarak önemli bir başarıya imza attılar. Bu başarıda emeği olan tüm sporcuları kutluyorum' diye konuştu.

 

Resim Galerisine Git

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz