Şampiyon Güreşçilerimiz yurda döndü.

Letonya'nın Başkenti Riga'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek dereceye giren Güreşçilerimiz Atatürk Havalimanı'nda coşkuyla ve çiçeklerle karşılandı.

 Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 18.35'de Riga'dan İstanbul'a gelen Grekoromen Güreş Milli takımı, Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Kulübümüz sporcularından Soner Demirtaş Avrupa Şampiyonu, Cenk İldem ve Aslan Atem ise Avrupa 3.'sü olarak ülkemizi başarıyla temsil etti.

Avrupa Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonası Letonya'nın başkenti Riga'da dün akşam yapılan son gün müsabakalarıyla tamamlanırken, Türkiye 7 madalya ile döndü.

Riga Arena'da altı gün süren mücadeleler sonrasında Türkiye üç altın, bir gümüş ve üç bronz olmak üzere şampiyonayı yedi madalya ile tamamladı.

Avrupa Güreş Şampiyonası, grekoromen stil müsabakalarında ise Türkiye bir altın iki de bronz madalya kazanırken Rıza Kayaalp tarihi bir rekora imza attı.

Grekoromen maçların ilk gününde mindere çıkan 130 kilo güreşçisi Rıza Kayaalp 6. kez Avrupa şampiyonu oldu. Kulübümüz sporcuları Cenk İldem ve Aslan Atem  ise Avrupa 3.'sü olarak ülkemize bronz madalya kazandırdı.

Serbest Stilde mücadele eden sporcumuz Soner Demirtaş ise Avrupa Şampiyonu olarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdi. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz