Romanya'da Bileğimiz Bükülmedi.

Romanya'da Büyükler, Gençler, Masterlar ve Engelliler Kategorisi'nde yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımız 5 altın, 4 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazandı.

 Romanya'nın Bükreş Kenti'nde Yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Normallerde 3, Engellilerde ise 4 sporcu ile yarışan sporcularımız başarılı bir performans ortaya koydu.

80 kiloda mücadele eden sporcumuz Oğuzhan Koçak Büyükler ve 18-21 Yaş Gençler Kategorisi'nde sağ kolda 1. olarak her iki kulvarda da Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.

65 kg Oturarak Engellilerde mücadele eden sporcumuz Gökhan Seven ise Sağ ve Sol kolda Avrupa Şampiyonu olarak altın madalyaya uzandı.

55 kg Oturarak Engellilerde mücadele eden sporcumuz Mehmet Kaya Sol Kolda Avrupa Şampiyonu olarak altın, Sağ kolda ise Avrupa 2.'si olarak gümüş madalya kazandı.

80 kg Ayakta Engellilerde yarışan sporcumuz Yasin Urhun sağ kolda Avrupa 2.'si olarak gümüş madalyaya uzandı.

18-21 yaş gençler kategorisinde mücadele eden Said Erkam Bıyıkoğlu ise 55 kilo sağ kolda Avrupa 2.'si olmayı başardı.

Şampiyonada Masterlarda mücadele eden sporcumuz Engin Terzi sol kolda Avrupa 2.si olarak gümüş, 100 kg Engelliler kategorisinde de Ayakta yarışanlarda Celali Bulut sol kolda Avrupa 3.'sü olarak bronz madalya kazanan sporcularımız oldular. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz