Rio'daki gururlarımıza Başkan Topbaş'tan ödül.

2016 Rio Olimpiyatları'nda 5 madalya alarak ülke tarihine geçen ve milletimizin gururu olarak göğsümüzü kabartan sporcularımız Daniyar İsmayilov, Selim Yaşar, Nur Tatar, Soner Demirtaş ve Cenk İldem Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş tarafından ödüllendirildi.

 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında Milli forma altında 2 gümüş, 3 bronz madalya kazanma başarısı gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun başarılı sporcuları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından Saraçhane'deki belediye binasında düzenlenen törenle ödüllendirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kokteyl Salonunda düzenlenen ödül törenine Başkan Topbaş'ın yanı sıra olimpiyatlardaki kendi kategorilerinde 2'nci olan Daniyar İsmayilov (Halter) ve Selim Yaşar (Güreş)  ile olimpiyatlarda kendi kategorilerinde 3'üncü olma başarısı gösteren Nur Tatar (Tekvando), Cenk İldem ve Soner Demirtaş (Güreş) katıldı. Program öncesi makamında konuk ettiği sporcularla ve antrenörleriyle sohbet eden Başkan Topbaş, oyuncuları tek tek tebrik ederek, başarıların devamını diledi.

Antrenör ve Sporcularımızın yanı sıra Başkan Vekilimiz İsmail Özbayraktar, Genel Sekreterimiz Yavuz Selim Tuncer, Branş Şube Sorumlularımız Gürkan İzzet Paksoy ve Eren Özdemir'in yanı sıra Genel Müdür Yardımcımız Murat Beytekin'in de katıldığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, '2012 yılında Avrupa Spor Başkenti unvanını İstanbul boşuna almadı. Gelen heyetin İstanbul'da ki izlenimi, tesislerimizdeki gözlemleri, spora olan tavırlarını değerlendirerek bu unvanı bize verdiler' diye konuştu.

Olimpiyatlarda her dalda birçok madalya ile dönmenin herkesin istediği olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, 'Bunun olabilmesi için altyapının buna müsait olabilmesi gerekiyor. Alt yapı müsaitse ve imkanlar varsa sporcular yetişebilir. Daha önce gittiğim bir olimpiyatta ev sahibi ülke yüzlerce sporcuyla katılabilirken, biz orada çok az sporcuyla temsil ediliyorduk. Nüfusumuza baktığımız zaman 40 yaş altı nüfusumuzun büyük bir bölümünü teşkil etmesine rağmen, genç nüfusa sahip olmamıza rağmen, bizim bir şehir nüfusumuzdan çok daha az olan ulusların ciddi ölçekte derecelerle ülkelerine döndüklerini biliyoruz. Bu demek ki bizim spor noktasında ki altyapı eksikliğimizin bir işaretidir' şeklinde konuştu.

Göreve geldikleri günden bu güne İstanbul'da yaptıkları yatırımların yanında spora ve sporculara da destek çıktıklarını kaydeden Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: ' Spor noktasında başarılı olabilmek için akıl, ruh ve beden üçlüsünü geliştirmemiz gerekiyor. Eğer akıl, ruh ve beden gelişmişse, buna göre tekniğini ve çalışma sistemini oluşturulmuşsa başarıya erişilebilir. Bizde göreve geldiğimiz günden bugüne kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak birçok tesis kazandırdık. Biz her zaman şunu istedik, bir başka bir yerde varsa, bizde neden yok dedik. 200'e yakın spor salonlarını okullarımıza kazandırdık. Hatta şunu da gözlemledik, spor salonları yaptığımız okullarda spor yapacak öğrencilerin çok daha aktif rol aldıklarını gözlemledik. Okullarda başarılı dereceler başladı. Bu imkanı bu gençlere verdiğin zaman bu ülkenin gençleri buna yönelebiliyorlar. Bundan sonraki süreçte de bu çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. İstanbul esasında Türkiye'de öncü bir belediyedir. Yerel yönetim öncü sivil toplum örgütü anlamını taşımaktadır. Biz burada sadece bir kamu kuruluşu değil, halkla bütünleşen ve halkın her türlü sıkıntısını çözmeye çalışan ve ülkeye de bu yönde bir açılım fırsatı veren yönetim anlayışındayız.'

Sporculuğun usta çırak meselesi olduğunun altını çizen Başkan Topbaş, 'Sporculuk usta çırak meselesidir. Yani iyi bir antrenöre, kendisine iyi imkanlar verildiği takdirde, iyi sporcuları yetiştirebilecektir. Onun için bir seçmeler yapılırken, hocaya senden madalya istiyorum, çocuklar burada başarılı olanları seç diyerek antrenörlere fırsatların verilmesi gerekiyor ki, belediyeyi temsil eden her branşta başarılara imza atabilelim. Buna biz belediye olarak her türlü fiziki ortamı ve imkanı sağlamaya hazır olduğumuzu ve kulübümüzün her zaman yanında olduğumuzu ifade ediyorum. Tekrardan sporcularımıza başarılarından dolayı teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, sporculara ve antrenörlere her türlü fiziki ortamı sunmaya hazır olduklarının altını çizen Başkan Topbaş, 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüzün de her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz' dedi.

Kulüp Başkanımız Bahattin Ulusan ise yaptığı konuşmada 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na 205 ülkenin katıldığını hatırlatarak, 'Türkiye'den 57'si erkek 48'i kadın olmak üzere toplamda 103 sporcu Rio'da yer aldı. 21 branşta katıldığımız olimpiyat oyunlarından 1 altın, 3 gümüş, 4 bronz madalya ile döndük. Biz İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak olimpiyat tarihinde ilk defa 5 madalya kazanan kulüp unvanını aldık. Bu başarılarından dolayı sporcularımıza teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı. 

Başkan Topbaş, olimpiyatlardan madalya ile dönen kulübün milli sporcuları Soner Demirtaş, Cenk İldem, Nur Tatar, Selim Yaşar ve Daniyar İsmayilova'nın yanı sıra kulüp antrenörlerine de madalya ve çiçek taktim etti. Olimpik sporculardan Selim Yaşar erkekler serbest stil güreş 86 kiloda gümüş madalya, Soner Demirtaş erkekler serbest stil güreş 74 kiloda bronz, Cenk İldem erkekler grekoromen stil 98 kiloda bronz madalya, halterde Daniyar İsmayilov erkekler 69 kiloda gümüş madalya, Nur Tatar ise tekvandoda 67 kiloda bronz madalya alma başarısı göstermişti.  

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz