Potada Belediye'nin Orman keyfi: 59-51

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde sahasında Ormanspor'u konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmadan galip ayrılarak rakibinin yenilmezlik serisini bitirdi ve zirveye ortak oldu.

Basketbol İkinci Lig'de oynadığı 5 maçta 5 galibiyet alan Ormanspor'u sahasında ağırlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz mücadeleden 59-51 galip ayrılarak rakibine 6. maçında ilk mağlubiyetini tattırdı.  Maça iyi başlayan turuncu-lacivertli ekibimiz etkili oyunuyla ilk periyotta bir ara farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Ancak daha sonra basit hatalar yapan Belediyesporumuz karşısında Ormanspor farkı eritti. İlk periyotun sonundaki etkili oyununu ikinci periyotta da sürdüren konuk ekip maçta dengeyi yakaladı. Ormanspor çeyreğin sonlarına doğru hatalar yapmaya başlayınca İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz soyunma odasına 35-29 galip gitti.

Turuncu-lacivertli ekibimiz üçüncü periyotta hücumda sıkıntılar yaşayınca skor üretmekte zorlandı, ancak yaptığı müthiş savunmayla bu eksiklğini gidermiş oldu. Bu savunma direnci ile sadece 8 sayı yiyen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz hücumda yaşadığı sıkıntıdan dolayı da 12 sayı atabildi. Son periyotta ise Ormanspor'un çabası yeterli olmadı. İyi savunma yapan Erkek Basketbol takımımız maçı 59-51 kazanmasını bildi. Bu galibiyetle Ormanspor'un yenilmezliğine son veren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 6. haftadaki 4. galibiyetini alarak zirvedeki iddiasını sürdürdü.


Galibiyet sonrası açıklamalarda bulunan Genel Menajerimiz Timur Gülseren, ''Bugün oynadığımız oyun sahaya koyduğumuz mücadele gerçekten çok güzeldi. Şimdi bu maçı unutup önümüzde ki hafta oynayacağımız Pertevniyal maçına hazırlanmalıyız. Bu maçı da kazanıp iyi bir çıkışa geçmek istiyoruz'' dedi.

Head Coachumuz İlker Salman ise, 'Bütün takımımı tebrik ediyorum. Gerçekten bugün saygı duyulacak bir savunma ve mücadele örneği gösterdiler. Hafta boyunca bu maça çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum ve bunun sonucunda hakettiğimiz güzel bir galibiyet aldık. Ayrıca Ormanspor gerçekten saygı duyulacak bir takım. Ancak bugün biz iyi oynadık biz daha fazla istedik maçı ve kazandık. Önümüzde ki hafta Pertevniyal deplasmanına gideceğiz. Seyir zevki çok iyi olacağına inandığım bir maç olacak. Tekrar oyuncularıma bugün ki mücadele ve isteklerinden dolayı teşekkür ediyorum' diye konuştu.
 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz