Pota`da Yıldızlarımız Grup Finalinde?

Bölgesel Lig`de mücadele eden Erkek Basketbol takımımız Yeni Nesil`e mağlup olurken, Yıldız takımımız 3. eleme turunda Yeşilyurt`u mağlup ederek grup finaline yükseldi.

Sabancı Üniversitesi Spor Salonu`nda oynanan mücadelede Yeni Nesil`e konuk olan İlker Salman yönetimindeki A Erkek Basketbol takımımız rakibine 77-59 mağlup olmasına rağmen bitime bir hafta kala 2. sıradaki yerini korudu ve gruptan çıkma ümitlerini sezonun son maçı olan İstanbulspor müsabakasına bıraktı.
Ahmet Cömert Spor Salonu`nda oynanan müsabakada Yeşilyurt ile karşı karşıya gelen Ümit Temoçin idaresindeki Yıldız Takımımız ise 3.eleme turunda rakibini 75-59 mağlup ederek Türkiye Şampiyonası`na gitmek için grup finaline yükseldi.
Yeşilyurt karşısında müsabakaya iyi başlayan turuncu-lacivertli ekibimiz ilk periyodu 24-13, devreyi ise 39-26 önde geçen taraf oldu.
İkinci yarıda da rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Yıldız Erkek Basketbol takımımız 3. periyotta farkı daha da açtı: 52-37.
Son periyotta dengeli oyununu sürdüren ve rakibine farkı kapatma şansı tanımayan takımımız salondan 75-59 galip ayrılarak grup finaline yükselmeyi başardı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz