Pota`da Takımlarımız Rakip Tanımadı...

Bölgesel Lig`de mücadele eden A Erkek Basketbol takımımız Şişli`yi, İstanbul Ligi`nde mücadele eden Küçük Erkek Basketbol takımımız ise Kadıköy`ü mağlup etmeyi başardı.

Cafer Ağa Spor Salonu`nda oynanan müsabakada Şişli ile karşı karşıya gelen turuncu-lacivertli ekibimiz rakibini 87-66 mağlup ederek 2`de 2 yaptı.
İlker Salman yönetimindeki A Takımımız Cihan ve Enes`in sakatlığından dolayı oynamadığı maça Recep ve barış`ın skorer oyunuyla hızlı başladı.Serhat`ın pota altındaki gücünü kullanan A Takımımız yaptığı küçük hatalara rağmen ilk periyodu 20-14 önde bitirdi.
ikinci periyotta Umut`un erken faul problemine girmesi ile sıkıntı yaşayan ekibimiz birde basit top hataları yapınca Şişli`nin skora ortak olmasını engelleyemedi ve devre 38-38 bitti.
3.periyota ise presle başlayan takımımız çaldığı toplarla farkı giderek açtı ve bu periyodu 61-50 önde bitirdi. Son periyotta ise agresif savunmasına devam eden takımımız rakibe kolay sayı şansı vermedi ve maçtan 87-66 galip ayrılarak 2`de 2 yaptı.
Yakacık Spor Salonu`nda oynanan müsabakada İstanbul Kadıköy`e konuk olan Küçük ErkekBasketbol takımımız rakibini 55-52 mağlup ederek salondan galip ayrılan taraf oldu.
Alptuğ Akkaş yönetimindeki Küçük Erkek Takımımız iyi başlamadığı maçta ilk periyodu 11-11 berabere bitirmesini bildi.
2.periyoda hızlı başlayan ve rakibe kolay sayı şansı tanımayan takımımız bulduğu 3 sayılık atışlarla ilk yarıyı 32-21 önde bitirdi.
3.periyotta pota altından bulunan basketlerle sayı üreten takımımız bu periyodu da 41-35 önde kapattı.
Son periyotta hakemin verdiği yanlış kararlara rağmen üstünlüğünü koruyan takımımız maçı 55-52 kazanmasını bildi ve 6`da 3 yaparak gruptan çıkma iddiasını sürdürdü.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz