Pota`da Rakiplerimizi Dize Getirdik....

Basketbol Bölgesel Ligi`nde mücadele eden Turuncu-Lacivertli ekibimiz Yıldırımspor`u, Yıldız takımımız Genç İstanbul`u, Küçük Erkek takımımız ise Suadiye Gençliği mağlup ederek haftayı galibiyetle kapattı.

Mustafa Gözen yönetimindeki Büyük Erkek Basketbol takımımız Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi Spor Salonu`nda oynanan maçta Yıldırımspor`u 81-78 mağlup ederek 8. maçında 3. galibiyetini aldı. Bölgesel Lig`de mücadele veren turuncu-lacivertli ekibimiz ilk periyodu 20-16 önde geçerken, devre ise 37-37 eşitlikle sona erdi.
İkinci yarıda da bir türlü istediği oyunu sahaya yansıtamayan ekibimiz 3. periyodu 55-58 geride tamamladı.
Büyük Erkek Basketbol takımımız son periyotta ise etkili bir oyun ortaya koyarak salondan 81-78 galip ayrılmasını bildi.
Kadir Serdar antrenörlüğündeki Yıldız Erkek Basketbol takımımız ise Ahmet Cömert Spor Salonu`nda oynanan maçta Genç İstanbul`u mağlup ederek sezonun yedinci maçından da galip ayrılan taraf olmayı başardı ve zirvedeki yerini korudu: 59-52.
Samet Kalaç`ın 36 sayı atarak yıldızlaştığı ve takımımızı sırtladığı müsabakanın ilk periyoduna 15-12, devreye ise 32-29 önde geçen ekibimiz, 3. periyotta farkı açmaya başladı: 43-37. Son periyotta da rakibine üstünlük şansı tanımayan ekibimiz salondan 59-52 galip ayrılarak 7`de 7 yaptı ve final grubuna göz kırptı.
Alptuğ Akkaş idaresindeki Küçük ErkekBasketbol takımımız ise Caferağa Spor Salonu`nda oynanan maçta Suadiye Gençliği adeta sahadan silerek mağlup edip sezonun altıncı maçından da galip ayrılan taraf olmayı başardı ve zirvede yer alarak final grubuna kalmayı garantiledi: 82-06.
Karşılaşmada baştan sona üstün oynayan ve ilk yarıda rakibine sayı şansı tanımayan küçüklerimiz ilk periyodu 21-0, devreyi ise 45-0 önde geçti.
Üçüncü periyodu 66-4 üstünlükle geçen ekibimiz 4. periyodu ise 82-06 gibi tarihi bir farkla önde geçerek salondan galip ayrılıp 6`da 6 yaptı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz