Pota`da Galatasaray`ı Devirdik:70-67?

İstanbul Ligi`nde mücadele eden Genç Erkek Basketbol takımımız grubun iddialı takımlarından Galatasaray`ı 70-67 mağlup ederek salonda galibiyetler ayrılan taraf oldu.

Ahmet Cömert Spor Salonu`nda oynanan mücadelede başarılı bir performans ortaya koyan Basketbol takımımız salondan 70-67 galip ayrılarak 11. maç sonunda 2. galibiyetini almış oldu.
Hüsnü Esen yönetimindeki turuncu-lacivertli ekibimiz dış şut ve pota altında etkili olduğu ilk periyodu 25-16 önde kapadı.
İkinci periyotta başarılı performansını sürdüren ve oyunun kontrolünü tamamen eline alan Basketbol takımımız özellikle pota altında etkili olarak devreyi 15 sayı farkla 45-30 önde geçmesini bildi.
Karşılaşmanın ikinci yarısına da iyi başlayan ekibimiz rakibinin etkili oyununa rağmen savunmada başarılı olarak 3. periyodu da 9 sayı farkla 56-47 önde geçen taraf oldu.
Dördüncü periyotta oyuna ağırlığını koyan Galatasaray oyunun kontrolünü tamamen eline alarak 1 dakika kala öne geçti. Kalan sürede toparlanan takımımız salondan 70-67 galip ayrılarak çok önemli bir galibiyete imza attı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz