Pınar Karşıyaka-İstanbul BBSK:84-75

Tahincioğlu Süper Ligi'nde 14. hafta maçında Pınar Karşıyaka'ya konuk olan turuncu-lacivertli ekibimiz son çeyreğe önde girdiği maçta rakibine 84-75 mağlup olarak haftayı 21 puanla tamamladı. Basketbol takımımız ilk yarının son maçında Fenerbahçe Doğuş'u konuk edecek.

 İzmir'de oynanan maçta Pınar Karşıyaka'ya mağlup olan Basketbol takımımız dışarıda 6'da 1 galibiyette kalırken toplamda 7 galibiyet 7 mağlubiyetle önümüzdeki hafta ilk yarının son maçında Fenerbahçe‘yi ağırlayacak.

Son dört maçta üçüncü galibiyetini alan Karşıyaka, içeride 4-3 toplamda 5-9 olarak çıkışını sürdürdü.

Maçın başında Karşıyaka, hücumda sayı üretmekte zorlanırken İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, kısalarının sayılarıyla 4-9 öne geçti. Uzunlarının da devreye girmesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye, farkı daha da açarken skoru 8-15‘e getirdi. Dominic Waters'ın devreye girmesiyle Karşıyaka, hücumda nefes alırken skoru 14-18‘e getirdi. Çeyrek sonunda Toolson ile takımımız farkı açmaya çalışırken çeyreği 16-22 önde kapattı.

İkinci çeyrekte doğru beşi bulan Karşıyaka, oyunun temposunu çok artırırken Jarrod Jones ve DJ Kennedy'in sayılarıyla 12-3'lük seri yakaladı ve skoru 28-25‘e getirdi. Temponun yanında Karşıyaka, top kayıpları yapmaya başlayınca İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, kolay sayılar bulurken skoru 32-31‘e getirdi. Jarrod Jones ile pota altında etkili olmaya devam eden Karşıyaka, farkı açmayı başarırken skoru 41-34‘e getirdi. Çeyreğin son bölümünde Karşıyaka farkı daha da açsa da Basketbol takımımız, Thompson'ın üçlüğüyle soyunma odasına giderken skoru 43-37‘ye getirdi.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, Stefan Bircevic'in arka arkaya sayılarıyla farkı kapatırken 8-2'lik seriyle skoru 45-45‘e getirdi. Karşıyaka, pota altı sayılarıyla skordaki üstünlüğünü korumaya çalışsa da Michael Thompson'ın arka arkaya basketleriyle cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediye, skorda 52-54 öne geçti. Karşıyaka, DJ Kennedy ile tekrardan öne geçmeyi başarsa da İstanbul Büyükşehir Belediye, son bölümde arka arkaya kolay sayılar bularak seri yakaladı ve son çeyreğe 58-62 önde girdi.

Son çeyrekte savunmada toparlanan Karşıyaka, ilk dört dakika Basketbol takımımızın sayı atmasına izin vermezken DJ Kennedy'in sayılarıyla 8-0'lık seri yakaladı ve skoru 66-62‘ye getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye, Ivan Buva'yla ilk sayılarını bulsa da Kennedy'in harika oyunuyla Karşıyaka farkı açmayı başardı ve son dört dakikaya 72-65 önde girdi. Molaya rağmen Karşıyaka'nın rüzgarı kesilmezken ev sahibi ekip, hem savunmada hem de hücumdaki agresifliğiyle skoru 77-66′ya getirdi. Son bölümde Karşıyaka farkın azalmasına izin vermezken Basketbol takımımız sahadan 84-75 mağlubiyetle ayrıldı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz