Paris Etabında 1 altın, 2 bronz madalya...

Karate 1 Premier Lig Paris etabında Serap Özçelik Arapoğlu altın, Merve Çoban bronz ve Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran'ın yarıştığı Erkek Kata Karate Takımımız bronz madalya elde etti.

Fransa'da düzenlenen Karate 1 Premier League Paris etabında, Kumite -50kg milli sporcumuz Serap Özçelik Arapoğlu finalde 2018 Dünya Şampiyonu rakibi Japon Miho Miyahara'yı 6-0 yenerek altın madalya kazandı.

Paris etabında ayrıca bir diğer sporcumuz Merve Çoban 61 kiloda üçüncülük maçında karşılaştığı İranlı Rozita Alipourkeshka'nın diskalifiye olmasıyla bronz madalya ile organizasyonu noktaladı.

Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran'ın yarıştığı Erkek Kata Karate Takımımız da yenilenen kata sisteminde karşılaştığı Fransa'yı (Puan: 24.68 - 23.40) mağlup ederek Karate 1 Premier Lig'in Paris etabında üçüncülük kupasının sahibi oldu.
 
Bu arada Karate 1 Premier Lig'de 2018 yılını sıkletlerinin en iyisi olarak noktalayan Serap Özçelik Arapoğlu, Eray Şamdan, Burak Uygur ve Uğur Aktaş, ödüllerini Paris'te aldı. 
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz