Paralimpik yüzücülerimizden 90 madalya

Osman Çullu Bedensel Engelli Yüzme Milli Takımı Seçme Yarışları'nda, sporcularımız 39 altın, 27 gümüş, 24 bronz madalya kazandı.

2019 yılının en önemli yarışlarından biri olan Osman Çullu Bedensel Engelli Yüzme Milli Takımı Seçme Yarışları 15–17 Kasım tarihlerinde Isparta’da yapıldı.

29 Ekim Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen şampiyonaya, 44 kulüpten 135 sporcu katıltı.

İstanbul BBSK turnuvaya 20 sporcuyla katılırken sporcularımız 39 Altın, 27 Gümüş, 24 Bronz olmak üzere toplam 90 madalya kazandı. 

Yarışların ardından 13 sporcumuz 2020 Avrupa Şampiyonası'na katılım barajlarını geçerek milli takım aday kadrosuna seçilirken, ayrıca 2020 Ocak ayında Belarus’da yapılacak olan uluslararası turnuvada milli takımımızı temsilen yüzmeye hak kazandılar.

Milli Takım Aday kadrosuna seçilen sporcularımız ve geçtikleri baraj sayıları;

1. Koral Berkin KUTLU – 6 BARAJ
2. Nil ŞAHİN – 6 BARAJ
3. Şevval Beren MUTLU – 5 BARAJ
4. Hamit DEMİR – 5 BARAJ
5. Beytullah EROĞLU – 4 BARAJ
6. Elif İLDEM – 4 BARAJ
7. Bülent OTURAKÇI – 4 BARAJ
8. Uğur ŞENEL – 4 BARAJ
9. Yusuf OĞUR – 3 BARAJ
10. Mustafa ŞAR – 3 BARAJ
11. Caner Aşkın – 2 BARAJ
12. Murat KÖLE – 2 BARAJ
13. Uğurcan ÖZER – 1 BARAJ

Milli Takım Seçme Yarışları'nda madalya kazanan sporcularımız;

Elif İLDEM (S2)                 

100m SERBEST 1.
50m SERBEST 1.
100m SIRTÜSTÜ 1.
50m SIRTÜSTÜ 1.
200m SERBEST 1.

Şevval Beren MUTLU (S5-SB4)    

100m SERBEST 3.
100m KURBAĞALAMA 2.
50m SERBEST 3.
50m SIRTÜSTÜ 3.
200m SERBEST 1.

Rüveyda ARSLANTAŞ (S9)         

100m SERBEST 1.
50m SERBEST 1.
100m KELEBEK 2.
100m SIRTÜSTÜ 2.
400m SERBEST 1.

Zeynep MERAL (S9-SB9-SM9)      

100m SERBEST 2.
100m KURBAĞALAMA 2.
50m SERBEST 2.
100m KELEBEK 1.
100m SIRTÜSTÜ 1.
200m KARIŞIK 1.
400m SERBEST 2.

Kübra HAMURCU (S10-SM10)       

100m SERBEST 2.
50m SERBEST 2.
100m SIRTÜSTÜ 2.
200m KARIŞIK 2.
400m SERBEST 3.

Nurgül KAÇAR (S10-SM10)

100m SERBEST 3.
50m SERBEST 3.
100m SIRTÜSTÜ 3.
200m KARIŞIK 3.
400m SERBEST 2.

Hamit DEMİR (S4-SB3-SM4)      

100m SERBEST 1.
50m SERBEST 2.
150m KARIŞIK 1.
50m SIRTÜSTÜ 1.
200m SERBEST 1.

Yusuf OĞUR (S4-SB3-SM4)

100m SERBEST 2.
50m SERBEST 3.
150m KARIŞIK 2.
50m SIRTÜSTÜ 3.
200m SERBEST 2.

Koral Berkin KUTLU (S5-SM5)     

100m SERBEST 1.
50m KELEBEK 2.
50m SERBEST 2.
50m SIRTÜSTÜ 2.
200m KARIŞIK 1.
200m SERBEST 1.

Beytullah EROĞLU (S5)           

100m SERBEST 2.
50m KELEBEK 1.
50m SERBEST 1.
50m SIRTÜSTÜ 1.

Bülent OTURAKÇI (S5-SB5)       

100m SERBEST 3.
100m KURBAĞALAMA 1.
50m SERBEST 3.
50m SIRTÜSTÜ 3.

Uğur ŞENEL (S6)         

100m SERBEST 1.
50m KELEBEK 2.
50m SERBEST 1.
100m SIRTÜSTÜ 1.
 400m SERBEST 1.

Necmi Kaan ÇAVUŞER (S9)

100m SERBEST 1.
50m SERBEST 1.
100m KELEBEK 2.
400m SERBEST 2.

Alper CEYLANTEPE (S9)          

100m SERBEST 3.
100m SIRTÜSTÜ 3.
400m SERBEST 1.

Mücahit SUNAR (S10)             

100m SERBEST 2.
50m SERBEST 3.
100m KELEBEK 2.
100m SIRTÜSTÜ 2.
400m SERBEST 3.

Miraç MOLA (S6-SB5)            

100m SERBEST 3.
100m KURBAĞALAMA 3.
100m SIRTÜSTÜ 3.

Uğurcan ÖZER (S10-SB9-SM10)    

100m KURBAĞALAMA 1.
50m SERBEST 1.
200m KARIŞIK 1.
400m SERBEST 1.

Mustafa ŞAR (S6-SB7-SM6)       

100m KURBAĞALAMA 1.
50m KELEBEK 1.
50m SERBEST 3.
200m KARIŞIK 1.

Murat KÖLE (S7-SM7)             

50m KELEBEK 1.
100m SIRTÜSTÜ 3.
200m KARIŞIK 1.
400m SERBEST 3.

Caner AŞKIN (S3)              

50m SIRTÜSTÜ 3.
200m SERBEST 2.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz