Para Okçuluk Avrupa Kupası

Şampiyonada milli sporcumuz Bülent Korkmaz ferdi ve takım müsabakalarında altın madalya elde ederken; Erdoğan Aygan, Yağmur Şengül, Özgür Özden, Sadık Savaş ve Oğuzhan Polat takım müsabakalarında madalya sahibi oldu.

İtalya'nın Olbia şehrinde düzenlenen kupada bireysel kategoride sporcumuz Bülent Korkmaz, makaralı yay kategorisi final atışlarında karşılaştığı güçlü rakibi İtalyan Alberto Simonelli'yi 142-141'lik skorla geçti ve altın madalya kazandı. 


Takım yarışlarında Bülent Korkmaz ve Erdoğan Aygan'ın yer aldığı makaralı yay erkek milli takımımız takımımız final atışlarında İtalya ile karşılaştı. mücadeleyi Milli Takımımız, 217-218 kazandı ve Avrupa rekoru ve Dünya rekorunu egale ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Sporcularımız Özgür Özden, Oğuzhan Polat ve Sadık Savaş'ın oluşturdu klasik yay erkek milli takımımız üçüncülükle bronz madalya kazanmışlardır

Kadınlar ketagorisinde sporcumuz Yağmur Şengül'ün içinde bulunduğu klasik yay kadın takımımız da finalde İtalya'yı 5-1'lik skorla geçerek altın madalyaya uzandı.
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz