Palandöken'de Zirve İstanbul BB'nin.

Erzurum'da yapılan 12. Uluslararası Palandöken Turnuvası ülkeler klasmanında Türkiye, kulüpler klasmanında da İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz şampiyonayı zirvede tamamladı.

 Türkiye Karate Federasyonu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Erzurum Çelebi Spor Kulübü'nün desteğiyle düzenlenen 12. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası, sona erdi. 6-9 Ağustos tarihleri arasında yapılan organizasyonda 41 ülkeden 600'ü yabancı 2000 sporcu tatamiye çıktı.

Yakutiye'de bulunan Buz Hokeyi Salonu'nda yapılan organizasyonda sporcular minik, yıldız, ümit, genç, büyük ve veteran kategorilerde mücadele verdi. Dört gün süren heyecan sonunda ferdi mücadelelerde 82, takım müsabakalarında 22 dalda kupalar sahiplerini buldu.

İSTANBUL BB UNVANINI KORUDU

Kazanılan madalyalara göre puanlama ile oluşan kulüpler genel klasmanında geçtiğimiz yıl zirvede yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, unvanını korumayı başardı. 4 altın, 7'şer gümüş ve bronz madalya kazanan Karate takımımız şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

1 altı, 2 gümüş ve 13 bronz madalya kazanan Erzurum Çelebi Spor Kulübü ikincilik kupasının sahibi oldu. 3 altın, 4 gümüş ve 7 bronz madalya kazanan Akbulut Karate Spor Kulübü ile 1 altın, 3 gümüş ve 6 bronz madalya kazanan Çorlu Destegül Spor Kulübü de üçüncülük kürsüsünü paylaştı.  

ÜLKELERDE ZİRVE TÜKİYE'NİN

Organizasyonda uluslararası ve kulüpler genel klasmanında ilk üç sırayı alacak ekiplere toplam 8000 dolar para ödülü dağıtıldı.

Ülkeler klasmanında zirveye çıkan Türkiye 13 altın, 7 gümüş ve 5 bronz madalyalık bir performans sergilerken, 8'er altın ve gümüş ile 13 bronz madalya kazanan İran ikinci sırada yer aldı. Üçüncülük kürsüsünü ise 2'şer altın ve gümüş ile 4 bronz madalya kazanan Azerbaycan ile birer altın, gümüş ve bronz madalya kazanan Makedonya paylaştı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz