Özel Sporcularımız Engel tanımadı..

Antalya'da yapılan Tossfed 1. Bölge Yüzme Şampiyonası'nda mücadele eden Engelli sporcularımız Kübra Esen, Ali Şirolu ve Cenk Kecoğlu 8 altın ve 1 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Masa Tenisi dalında ise Lara Samsunlu ve Leyla Dila Menzi altın madalyaya uzandı.

Alanya'da düzenlenen Tossfed 1. Bölge Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası'nda mücadele veren sporcularımızdan Kübra Esen 50 ve 100 Metre Serbest ve Sırt yarışlarında 4 altın madalya kazanma başarısı gösterdi. Sporcumuz Cenk Kecoglu ise 50 m sırt yarışlarında bronz madalyaya uzandı. Başarılı sporcumuz Ali Şirolu da 50 ve 100 m kelebek yarışları ile 100 metre sırt ve 200 metre karışık Yüzme yarışlarına 4 altın madalya kazanarak 4-6 Nisan Tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Ayrıca Ali Şirolu 100 metre kelebekte 01.20.17'lik derecesiyle 8-14 Haziran 2016 tarihlerinde İtalya'da yapılacak olan INAS (Uluslararası Zihinsel Engelliler Federasyonu) Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı.

Öte  yandan yine Antalya'da yapılan Özel Sporcular Masa Tenisi 1. Bölge Şampiyonası'nda 16-21 yaş Kategorsinide mücadele eden sporcumuz Lara Samsunlu ve 12-15 yaş kategorisinde mücadele eden Leyla Dila Menzi şampiyon olarak nisan ayında Kayseri'de yapılacak olan Türkiye Şmapiyonası'na katılma hakkı elde etti. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz