Özden ve Çebi altın madalya kazandı!

Macaristan`ın yapılan Uluslararası Szombathely Golden Grand Prix Grekoromen Güreş Turnuvası`na Milli forma altında mücadele eden sporcularımızdan Selçuk Çebi ve Serkan Özden 1. olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Szombathely kentinde yapılan 25 ülkeden yaklaşık 250 güreşçinin katıldığı turnuvada mücadele eden 74 kilo sporcumuz Selçuk Çebi ve 96 kiloda Serkan Özden 1. olarak altın madalyaya uzandı.
74 kiloda mindere çıkan sporcumuz Selçuk Çebi, ilk turda ABD`li, 2. turda Macar ve 3. turda da Polonyalı rakibini aynı skorlarla 2-0 yendi.
Yarı finalde de Macar rakibini 2-1 yenen Çebi, finalde Belarus`dan Aleh Mikhalovich`ı 2-1 yenerek sıkletinin birinciliğini elde etti ve altın madalyanın sahibi oldu.
96. kiloda mücadele eden sporcumuz Serkan Özden ise birinci turda Kırgız rakibi Azamat Erkimbaev`I 2-0 yenmeyi başardı. Serkan ikinci turda evsahibi Macar rakibi Majaros Mozes`i 2-0, üçüncü turda da Polonyalı rakibi Andrzey Deberny`i 2-1 yenerek yarı finalist oldu. Özden, yarı finalde de Çek rakibi Marek Svec`I 2-0 yenerek finale yükseldi. Özden, finalde de Estonyalı Helki Nabi`yi her iki devrede de aldığı puanlarla 2-0 üstünlük sağlayarak altın madalyaya uzandı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz