Özbey, "Büyük Bir Gurur Yaşıyorum"

Nedim Özbey oynadıkları oyundan çok memnun olduğunu belirterek, Paris Volley gibi Avrupa Kupalarını 3 kez kazanmış bir takımı yenmenin onuru ve gururunu yaşıyorum.dedi.

Özbey, 'Paris Voley gibi bir takımı yenmenin onuru ve gururunu yaşıyorum
İndesit Şampiyonlar Ligi F Grubu` ilk maçında Fransız temsilcisi Paris Volley karşısında etkili bir oyun ortaya koyarak salondan galip ayrılan Erkek Voleybol takımımızın Antrenörü Nedim Özbey büyük bir gurur yaşadığını söyledi.


HEDEF ÖNCE İLK 8, SONRA FİNAL-FOUR
Antrenörümüz Nedim Özbey hedeflerinin içerideki bütün maçlarını kazanıp dışarıda oynayacağı maçlardan 2 puan alarak ilk iki arasına kalmak olduğunu söyledi. Tecrübeli antrenör ``Hedefimiz önce ilk 8 takım arasına girmek sonra final-foura kalmak. Sakatlarımız ve eksiklerimiz var ama oynayan oyuncularım büyük emek sarf ediyorlar`` diye konuştu.
 

ARADAKİ FARK GÖRÜLMELİ
Pasör Ulaş`ın gösterdiği performansa da değinen Özbey, ``Paris Volley`in pasörü bu sene oynanan Avrupa Şampiyonası`nda Fransa`nın pasörüydü ve şampiyonada 2. oldular. Ulaş`ın oynadığı oyun ile bazin`in oynadığı oyuna bakılmalı. Biri Fransa Milli takımının pasörü bizim Ulaş`ımız ise Milli takıma seçilmeyen bir pasör. Herkes aradaki farkı görmeli. Ulaş`ın yükselen grafiği beni sevindiriyor`` şeklinde konuştu.
 

4 YABANCI İLE OYNAMAK GÜZEL
Özbey Paris Volley takımında 7 yabancı oyuncu olduğunun da altını çizerek, ``4 yabancı oyuncu ile mücadele edince daha rahat bir oyun sergileniyor. Önümüzdeki yıl yabancı sayısının 2`ye düşmesi planlanıyor. Seneye 2 yabancıya düşerse biz karşımızdaki takımlarla nasıl mücadele edeceğiz. Hangi türk oyuncularla oynayacağız. Bu ülkede Ali Çayır`ı da, Gökhan`ı da, Volkan`ı da, Ulaş`ı da, Hüseyin`i de, Ahmet Toçoğlu`nu da çıkaran bizleriz. Kulüpler de başarılı olmak için yatırım yapıyorlar. Bunlar da göz önünde bulundurulmalı`` dedi.
 

EN BÜYÜK BAŞARI 1980`DE GELDİ
Bayan takımları arasında Avrupa`da derecelerin yapıldığının altını çizen Nedim Özbey erkeklerde en büyük kupada en son başarının 1980 yılında Eczacıbaşı Erkek Takımı ile yaşandığını söyledi. Erkeklerde Avrupa şampiyonlar Ligi`nde başarılı olmanın her sene biraz daha güçleştiğini belirten Özbey amaçlarının şampiyonlar Ligi`nde başarıyı yakalamak olduğunu da ifade etti.
 

BAYRAMLARIMIZDA NEDEN TATİL YOK
Chirismis tatiline de değinen Nedim Özbey şunları söyledi; ``Crihismis`ta tatil veriliyor çünkü uluslar arası federasyon öyle istiyor. Bizim dini bayramlarımızda neden tatil verilmiyor. Bayramın ilk günü yola çıktık ikinci günü maç yaptık üçüncü günü eve dönebildik. Allahtan bayram 4 gündü de son gün anne babamızı ziyaret ettik. Kabristanlara gidebildik. Kimse bize `şeker mi toplayacaksınız` demesin. Bizim de kendimize göre dini inançlarımız var. Ayrıca kafa ve beden olarak da çok yoruluyoruz. Süper Kupa, Türkiye Kupası, Lig maçları ve Avrupa Kupaları oynuyoruz. Bize yardımcı olsunlar.``
 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz