Önce Süper Lig Sonra Olimpiyatlar

Türk sporunun önemli yapi taslarindan biri olan kulübümüzün baskani Göksel Gümüsdag bir sohbet havasinda geçen röportajimizda futbolda süper ligi amatör spor dalarlida ise 2008 Pekin Olimpiyatlari`nda kürsüye çikmayi hedeflediklerini söyledi

Türk sporuna 10 branşta hizmet ve milli takımların belkemiğini oluşturan bir kulübün başkanı olarak ve hedefimiz daima Türkiye`nin olimpiyatlarda ki madalya sayısını yükseltmek olacaktır. Bir çok Dünya ve Avrupa şampiyonunu bünyesinde bulunduran kulübümüzün öncelikli hedefi 2008 olimpiyatlarında milli takımlara daha çok sporcu vermek ve bu alandaki madalya sayısını artırmak. Profesyonel olarak mücadele ettiğimiz futbolda ise alt yapıdan genç yetenekleri Türk sporuna kazandırarak milli takımlara sporcu vermek ve Türkiye süper liginde mücadele etmek.

Amatörün Lokomotifi

Bünyemizde 10 branşta 3000`e yakın lisanslı sporcuyu barındırıyoruz. Bu, sporcu ve branş sayısı açısından Türkiye`nin önde gelen köklü kulüplerinin çok çok üstündedir. Hedefimiz bu sayıyı daha da artırmak ve gençlerimizi Türk sporuna kazandırarak Hamza Yerlikaya, Hüseyin Özkan ve Bahri Tanrıkulu gibi başarıdan başarıya koşan yeni nesil sporcu yetiştirmek. Ayrıca amatör branşlarda 2005 yılında milli takımlara en çok sporcu (115) veren ve madalya kazandıran kulüp unvanını 2006 ve daha sonraki yıllarda da sürdürmeyi amaçlıyoruz.

UEFA kriterlerine en uygun kulübüz

Türkiye Süper Ligi`nde mücadele eden 18 kulüpten sadece 8`inin UEFA kriterlerine uygunluk lisansı bulunurken, kulübümüz bir çok süper lig takımını geride bırakarak bu kriteri yakalayan tek 2. lig kulübü olma özelliğini taşımaktadır. Kulübümüz, halen ikinci ligde süper ligi kovalayan profesyonel futbol takımının yanı sıra alt yapılarda da süper genç, amatör, B genç, yıldız, minik ve mini minik kategorilerinde futbola hizmet vermektedir.

7 Olimpiyat madalyamız bulunmakta

Dünyanın en prestijli spor organizasyonu olan olimpiyat oyunlarında madalya sahibi olmak o ülkenin spora yaptığı yatırımın ve verdiği değerin de bir bakıma ölçüsüdür. Kulübümüzde bu dalda ülkemize, Hamza Yerlikaya-altın Şeref Eroğlu-gümüş, Adem Bereket ve Mehmet Özal-bronz (güreş) Hüseyin Özkan-altın (judo) Bahri Tanrıkulu-gümüş, Hamide Bıçkın Tosun-bronz (tekvando) olmak üzere toplam 7 olimpiyat madalyası kazandırmıştır.

Hedeflerin takımı Büyükşehir

Türkiye Erkekler 1. ligi`nde mücadele veren Voleybol takımımız final gurubunun ilk dört içinde tamamlayarak adını dörtlü finale yazdırmıştır.2. lig A kategorisinde mücadele veren futbol takımımız süper lige yükselme yolunda play-off mücadelesi vermektedir. Bunların yanı sıra Haziran ayında yapılacak olan Avrupa kulüpler Judo şampiyonası ev sahipliği yapacağız. Önümüzdeki yıl organize edilecek olan Avrupa Kros Şampiyonasını ülkemizde yapmak için girişimlerimiz sürmektedir.


Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz