Ömer ve Aykut Avrupa Şampiyonu...

34. Avrupa Ümitler ve Gençler Karate Şampiyonası`nda milli forma altında mücadele eden sporcularımızdan Ömer Kemaloğlu ve Aykut Kaya Avrupa Şampiyonu oldu. Türkiye Karate Milli Takımı 3 altınla dördüncü oldu.

İzmir`de Halkapınar Spor Salonu`nda yapılan müsabakalarda Ümit Erkekler 60 kiloda mücadele eden Aykut Kaya ve Genç erkekler 65 kiloda milli forma altında mücadele eden sporcumuz Ömer Kemaloğlu Avrupa şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu. Gençler Erkekler 60 kiloda müsabakaya çıkan Ali İnce ve Ümit Erkeklerde mücadele eden sporcularımızdan Metin Sofuoğlu ise Avrupa 3.`sü oldu.
Kulübümüz sporcularından Ömer Kemaloğlu, Ali İnce ve Hasan Aygün`ün yanı sıra Enes Erkan, Gökhan Gündüz, Burak Sönmez ve Mehmet Uygur`dan oluşan genç milli takım, kumite dalında ilk maçını Bosna Hersek ile yaptı. Bu karşılaşmayı sayı averajı ile üstün tamamlayan milli takım, ikinci maçında Makedonya`yı 2-0 yendi. İngiltere karşısında sayı tuşu ile üstünlük sağlayan milli takım, Hollanda`yı da 3-1 mağlup etti ve finalde Almanya ile karşılaşmaya hak kazandı.
Finalde Almanya ile karşılan Erhan Uygur, Ali İnce ve Gökhan Gündüz`den oluşan milli takım, karşılaşmayı 3-0 kaybederek, gümüş madalyanın sahibi oldu.
Kulübümüz sporcularından Orçun Duman, Gökay Kıratlı ve Umut Denizci`den oluşan Genç erkekler milli takımı, kata dalında da Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.
Türkiye 3 altın, 2 gümüş ve 6 bronz ile 42 ülke arasında dördüncülüğü elde etti.
Karate Genç Milli Takım ve Kulübümüzün de Teknik Direktörlüğünü yapan Esat Delihasan yaptığı açıklamada, şampiyonada Türkiye`nin toplam 11 madalya kazanarak dördüncü olduğunu söyledi. Türkiye`nin milli takım olarak yeterli hazırlık maçı yapamadan şampiyonaya katıldığını belirten Delihasan, ``42 ülke arasında dördüncü olduk. Bu, bizce başarıdır. İleride daha da iyi olacağız`` diye konuştu.


Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz