Okan Buruk Resmen Beldiyespor`da...

Turkcell Süper Ligde`ki ikinci sezonuna iddialı hazırlanan Belediyesporumuz, Galatasaray ile sözleşmesi sona eren tecrübeli futbolcu Okan Buruk`u 2 yıllığına renklerine kattı.

Kulübün Langa Tesisleri`nde gerçekleştirilen ve başkanımız Göksel Gümüşdağ`ın da hazır bulunduğu imza töreninde Okan Buruk, kendisini 2 yıllığına turuncu-lacivertli ekibimize bağlayan sözleşmeye imza attı. Okan Buruk transferinin kendileri için önemli olduğunu kaydeden Göksel Gümüşdağ, Okan`ın Türkiye`de ve Avrupa`da başarılara imza atmış tecrübeli bir isim olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Ben ve hocamız Abdullah Avcı, Okan`ın kadromuzda olmasını çok arzu ettik. Her açıdan bize ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Genç bir kadromuz var. Gheorghe Hagi-Emre Belözoğlu örneğinde olduğu gibi genç arkadaşlarımıza çok şey katacaktır. Okan, takımımızın abisi ve kaptanı olacak."
Okan`ı kısa vadeli olarak düşünmediklerini ifade eden Gümüşdağ, ileride teknik ekipte de yer almasını istediklerini dile getirirken, Galatasaray`da kadroya çağırılmayan Necati`nin geri dönüp dönmeyeceğinin sorulması üzerine ise "Hocamız yeni sezonda Necati`yi düşünmedi" yanıtını verdi.
Okan: "Hedefler Bitmez"
İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Okan Buruk, Galatasaray`ın ardından kendisi için yeni bir dönemin başladığını kaydetti. Başkan Göksel Gümüşdağ`ın, transferin gerçekleşmesindeki en önemli etkenlerden biri olduğunu belirten Okan, "Çok iyi bir teknik ekip var. Genç bir kadro mevcut. Ben de en iyi şekilde yardım etmeye çalışacağım. Futbol oynamaya devam ettiğin sürece hedefler bitmez. Başarılı olacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu. İleride antrenörlük hedefi olduğunu da anlatan Okan, teknik direktör Abdullah Avcı`dan çok şey öğreneceğine inandığını söyledi. Okan Buruk, sözleşmesinin sona ermesinin ardından ayrıldığı kulübü Galatasaray`a kırgınlığı kesinlikle olmadığını ifade etti. Bir soru üzerine Okan, "Galatasaray`a kırgın olacağım bir durum yok. Biz futbolcuyuz ve profesyonel olarak bu işi yapıyoruz. Artık bunları aşmamız, anlayışla karşılamamız gerekiyor. İnşallah Galatasaray iyi bir sezon geçirir, ben burada başarılı olurum ve iki taraf için de hayırlı olur" dedi.
Dizar: "Kampa Kadar Transferleri Bitireceğiz"
Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar ise yaptığı açıklamada, geride kalan sezonda istedikleri birçok şeyi yapmayı başardıklarını ifade ederken, ``Yeni sezonun oldukça mücadeleli geçeceğine inanıyoruz ve biz de savaşan bir ekip oluşturmaya çalışıyoruz. Kadromuza ona göre takviyeler yapıyoruz. Kızılcahamam`daki kampımızın ilk haftasına kadar kadromuz tamamlanmış olur`` dedi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz