Oğuzhan ve Kevser Türkiye Şampiyonu.

Ordu'da yapılan Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası'nda sporcularımızdan Oğuzhan Efemgil ve Kevser Çevik Türkiye Şampiyonu olurken, Çağlar Akar ise Türkiye 2.'si oldu.

 

Kemal Yazıcı Spor Salonu'nda 45 ilden yaklaşık 420 sporcunun katılımıyla yapılan müsabakalarda sporcularımız 2 altın ve 1 gümüş olmak üzere 3 madalya kazandı.

73 Kiloda mindere çıkan sporcumuz Oğuzhan Efemgil, ilk maçta Samsun, 2. Maçta Ankara, 3. Maçta İstanbullu rakiplerini yenerek adını finale yazdırdı. Finalde Trabzonlu rakibini de mağlup eden sporcumuz Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

57 kiloda mücadele eden bayan sporcumuz Kevser Çevik ise ilk maçta Sinoplu, 2. Maçta Trabzonlu rakibini yenerek çeyrek finale yükseldi. Bu turda da Ordulu rakibini geçen Çevik adını yar finale yazdırdı. Yarı Final ve Final maçlarında ise Balıkesirli rakiplerine üstünlük kuran sporcumuz Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

81 kiloda mücadele eden  sporcumuz Çağlar Akar ise ilk maçta Sakarya, ikinci maçta ise Kocaelili rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi. Bu turda Rizeli rakibini geçen Akar, finalde ise Niğdeli rakibine yenilerek Türkiye 2.'si oldu ve gümüş madalyada kaldı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz