Minik Yüzücülerimiz Suya Adını Yazdı.

Kulübümüz ve Spor Aş İşbirliğiyle yapılan “Suya Adını Yaz” Yüzme yarışları 100.000 çocuk arasından yapılan tarama sonucunda, geleceğin olimpiyat yüzücülerini belirlemek ve onları ülke sporuna kazandırmak hedefiyle 143 yarışmacıyla, Cebeci Spor Kompleksi'nde yapıldı.

 Suya Adını Yaz Geleceğin Olimpiyat Yüzücüsü Olabilirsin sloganıyla Spor Aş ile birlikte yola çıktığımız proje meyvelerini vermeye başladı. İstanbul'da Spor AŞ Bünyesindeki havuzlarda temel eğitim alan 100.000 sporcu arasında yapılan elemeler sonucunda yetenekli ve gelişime açık olan 143 sporcu kulübümüz Cebeci Spor Kompleksi'nde bir araya gelerek en iyi olabilmek ve kürsüye çıkabilmek için Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama ve Kelebek stillerinde mücadele etti.

 Organizasyonun açılış konuşmasını yapan kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, 3 medeniyete başkentlik yapmış İstanbul'a hizmet vermenin onuru ve gururu içinde olduklarını belirterek, '40.000 Lisanslı sporcuyu bünyesinde bulunduran Dünya'nın en büyük spor kulübü olarak gençlerimize, geleceğimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Spor AŞ ile birlikte yürüttüğümüz 'Suya Adına Yaz' projesi çerçevesinde 100.000 kişi arasından yaptığımız elemeler neticesinde bugün aramıza 143 yetenekli sporcumuz katıldı. Bundan sonra başarılı olan sporcularımız daha profesyonel eğitimle Olimpiyat yolculuğuna başlayacak inşallah. Bize bu imkanları sunan ve spora büyük destek veren Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş'a çok teşekkür ederiz.' diye konuştu.

 Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ise, 'Her insan bir yetenektir. Önemli olan bu yeteneği dışarı çıkarabilmektir. Bugün burada Yüzme konusunda yetenekli olan 143 gencimizi bir araya getirdik. İnşallah bu yetenekli kardeşlerimiz bugünden itibaren ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek hale gelecektir. Biz gençlerimizin gelişimi için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz' diye konuştu.

 Daha sonra yarışlarda dereceye giren sporculara madalyalarını kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı ve Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar'ın yanı sıra diğer katılımcılar verdi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz