Millilerimiz çiçeklerle karşılandı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Şubemiz, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'ndan dönen milli takımımızı havalimanında karşıladı.

Avrupa Güreş Şampiyonası'ndan dönen millerimizi havalimanında İstanbul BBSK Başkan Vekili ve Güreş Şubesi Sorumlusu Enver Yılmaz, güreş şubesi teknik kadrosu ve sporcularımız çiçeklerle karşıladı. 


Şampiyonada greko-romen stilde sporcularımızdan 67 kiloda Atakan Yüksel şampiyon olurken, 72 kiloda Cengiz Arslan gümüş madalyanın sahibi olmuştu.  

67 kiloda Avrupa Şampiyonu olan başarılı sporcumuz Atakan Yüksel, 'Ülkeme altın madalya kazandırdığım ve İstiklal Marşı'mızı çaldırdığım için çok mutluyum. Müthiş heyecanlı ve gururluyum. Önümüzde dünya şampiyonası var. Madalya alarak 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılmayı, orada da kürsünün en üst basamağında yer almayı istiyorum.' diye konuştu.

Dünya Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanacağını aktaran Atakan, 'Çıtayı yükselterek devam etmeye çalışıyorum. Önümüzde 5-6 aylık bir süreç var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirip, çok çalışarak dünya şampiyonasında zafere ulaşmayı hedefliyorum.' ifadelerini kullandı. 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz