Millilerimiz 6 madalya ile tamamladı

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda milli karatecilerimiz 2 altın, 2 gümüş, 2 bronz olmak üzere 6 madalya elde etti.

Avrupa Karate Federasyonu'nun (EKF) her yıl organize ettiği Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası, 8-10 Şubat tarihleri arasında Danimarka'nın Aalborg kentinde gerçekleştirildi.

Genç Kata Dalında ilk kez mücadele eden Enes Özdemir, finalde İtalyan Alessandro Cricco'yu (puan 25.74 - 24.46) mağlup ederek bu kategoride ilk Avrupa Şampiyonluğunu kazandı.
 
Ümit kumite 57 kilo finalinde İskoç Jacob Smart'ı 1-0 yenen sporcumuz Ömer Faruk Yürür ise Avrupa Şampiyonu olarak kariyerinin en büyük başarısına ulaştı.  

Alt yaş kategorilerinde iki dünya ikinciliği, ikisi şampiyonluk olmak üzere altı Avrupa madalyası olan Emre Vefa Göktaş da, 21 yaş altı ferdi kata dalı üçüncülük mücadelesinde Alman Morris Tellocke'yi mağlup ederek Avrupa üçüncüsü oldu.

Gençler kategorisinde yapılan müsabakalar sonunda erkekler kumite 76 kiloda son Avrupa Şampiyonu olarak mücadele eden Hasan Arslan, Danimarka'da madalya rengini bronz yaptı.

Genç takım kata dalında Hüseyin Can Göksü, Ömer Berat Kaynar ve Enes Özdemir'den oluşan genç erkek kata milli takımımız, Avrupa ikinciliği ile şampiyonayı noktaladı.

Avrupa Karate Şampiyonası'nda milli karatecimiz Eda Eltemur ise U21 kumite +68 kiloda gümüş madalya elde etti.

Karatecilerimizden Yunus Emre Sofuoğlu, grup finalinde Macar sporcuya yenilerek üçüncülük maçına çıktı.Üçüncülük maçında Portekizli sporcuya 1 puan ile yenilerek şampiyonayı beşinci olarak tamamladı.

Şampiyonada derece elde eden sporcularımız;

Ömer Faruk Yürür - Ümit Kumite 57kg Avrupa Şampiyonu  
Enes Özdemir - Genç Kata Avrupa Şampiyonu
Eda Eltemur - U21 Kumite +68kg Avrupa İkincisi
Hüseyin Can Göksü, Ömer Berat Kaynar ve Enes Özdemir - Genç Takım Kata Avrupa İkincisi
Hasan Arslan - Genç Kumite 76 kg Avrupa Üçüncüsü
Emre Vefa Göktaş - U21 Ferdi Kata Avrupa Üçüncüsü
 

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz