Millilerden Dünya Karate Şampiyonası'nda 6 madalya

24. Dünya Karate Şampiyonası sona ererken, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un milli yıldızları başarılı performansıyla şampiyonaya damga vurdu.

 

Kulübümüz sporcuları bireysel dalda 1 gümüş, 3 bronz madalya elde ederken, takım müsabakalarında da 1 gümüş, 1 bronz madalyaya katkıda bulundu.

 

Sona eren şampiyonada bireysel dalda Serap Özçelik Arapoğlu (İstanbul BBSK) kumite 50 kiloda gümüş madalya kazanırken, Alparslan Yamanoğlu (İstanbul BBSK) kumite +84 kiloda, Uğur Aktaş (İstanbul BBSK) kumite 84 kiloda ve Ali Sofuoğlu (İstanbul BBSK) ferdi kata dalında rakiplerini mağlup ederek bronz madalyayı Türkiye'ye getirdi.


Şampiyonada Türkiye takımlar dalında da başarılı bir performans ortaya koydu. Son beş Avrupa Şampiyonası'nın finalisti, 2017 ve 2018'in Avrupa şampiyonu Türkiye Erkek Kumite Milli Takımı altın madalya mücadelesinde İran'la karşılaştı.

Uğur Aktaş (İstanbul BBSK), Erman Eltemur (İstanbul BBSK), Burak Uygur (İstanbul BBSK), Rıdvan Kaptan (İstanbul BBSK), Alparslan Yamanoğlu (İstanbul BBSK), Samed Gök (İstanbul BBSK) ve Ömer Abdurrahim Özer'den oluşan milli takım, İran karşısında 2-0 öne geçse de sonraki serilerde başarı olamayınca müsabakayı 3-2 kaybetti ve şampiyonayı ikinci olarak noktaladı.

Son üç yılın Avrupa üçüncüsü Türkiye Kadın Kata Milli Takımı ise bronz madalya için Rusya ile karşılaştı. Gizem Sofuoğlu (İstanbul BBSK), Dilara Eltemur ve Rabia Küsmüş'ten oluşan ay-yıldızlı ekip, mücadeleyi 5-0 kazanarak üst üste ikinci kez dünya üçüncüsü oldu.

Böylece Türkiye, şampiyonayı bireysel müsabakalarda bir gümüş, üç bronz, takım müsabakalarında ise bir gümüş ve bir bronz madalya olmak üzere toplam 6 madalya ile noktaladı. 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz