Milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu, 2020'ye hazırlanıyor

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na hazırlanan şampiyon yüzücümüz Beytullah Eroğlu, İBB TV'ye açıklamalarda bulundu.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda mücadele edecek olan milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu, organizasyon ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

BEYTULLAH EROĞLU: “HEDEF 2020 TOKYO PARALİMPİK OYUNLARI”

Paralimpik Oyunlara kısa bir süre kaldığını ve heyecanlı bir şekilde çalıştığını belirten Eroğlu, duygularını şöyle anlattı:“Tarihimizin ilk madalyasını 2011’de alarak Avrupa Şampiyonluğu’nu yaşadım. İstiklal Marşı’nı bütün Avrupa’ya ayakta söyletmenin gururu ile beraber. Ondan sonra birçok kez Avrupa ve dünya madalyaları aldım. 2017 yılında Dünya Şampiyonluğu gururunu bir kez daha yaşamak bize nasip oldu. Sıradaki hedefim; İnşallah 2020 yılında, önce Avrupa Şampiyonası’nda bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Sonrasında da Olimpiyat Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek yine bayrağımızı dalgalandırmak. Şimdiye kadar iki olimpiyata katıldım ve kıl payı ile madalyaları kaçırdım. Orada kaybetmemek için elimizden geleni yapacağız. Burada da çalışmalarımız en iyi şekilde devam ediyor. Amacım ilk sıraya yerleşmek. Bunun olacağına inanıyorum. Bu ülkenin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha göstermiş olacağız. Milletimiz bunu hak ediyor. Biz de bu uğurda elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.”

“Başarı tek kişi veya tek olayla olacak bir şey değil” diyen Eroğlu, İBBSK’nın kendisine sunduğu imkânlardan övgüyle bahsetti: “Kulübümüz ve Başkanımız bize her türlü desteği veriyor. Burası başarı için biçilmiş kaftan. Burada yemeklerimiz, gıda mühendislerimiz ve diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanıyor. Beslenmemize dikkat ediyoruz. Takviye aldığımız dönemler de oluyor.”

MADALYALARIMI HEDİYE EDİYORUM

Eski milli takım antrenörlerinden birinin, “Engelli bireyler de yüzebilir” sözünün yüzmeye başlamasında etkili olduğunu belirten Eroğlu, “Kaç madalyan var?” sorusuna da şu esprili cevabı verdi: “Yüzlemeyi daha önce televizyonda dahi izlememiştim. Sadece sosyalleşmek amacıyla yüzmeye başladım. 7 yıl boyunca can simidi ile yüzerek yüzmeyi öğrenmeye çalıştım. 2007 yılında can simidini bıraktım. Ondan sonra profesyonel olarak çalışıp 2010 yılında Milli Takıma girdim. Yüzmek ve korkmak tezat gibi gözükse de insanlar sevdiği işi yaparsa başarılı olurlar. Ben her yıl bayrağımızı dalgalandırabildim. Madalyalarımın sayısını unuttum. Dokuz tane büyük madalyam var. Madalyalarımı dağıtıyorum, yeğenim amca dediğinde ona da madalya veriyorum.”

ANTRENÖR KURT: “KENDİSİNDEN ÇOK UMUTLUYUM”

Beytullah Eroğlu’nu çalıştıran Paralimpik Branşlar Spor Direktörü, Olimpik ve Paralimpik Yüzme Baş Antrenörü Mehmet Fatih Kurt da çalışmaların iyi bir şekilde ilerlediğini belirterek, “Kulübümüzün imkanları her geçen gün artıyor. Yeni yönetimle birlikte daha iyi imkânlar doğdu. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Zorlu yarışlara yaklaşık 10 ay gibi kısa bir süre kaldığını belirten Kurt şöyle devam etti: “Beytullah’ın olimpiyatlarda sıralamadan önce derecesinin gelişmesi bizler için önemli. Kendisini geliştirdikten sonra iyi bir sonuç alacağına inanıyorum. Hem sporcu kişiliği, hem performansıyla örnek bir sporcu. Kendisinden çok umutluyum. Son dünya şampiyonluğunda da antrenörü bendim.  Çok güzel bir duyguydu bizim için. Dünya şampiyonluğunu kazandığımızda değil, daha çok İstiklal Marşımız okunurken çok duygusal anlar yaşadık.” 

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz