Milli Takım'dan gümüş madalya..

Fransa'nın başkenti Paris'te yapılan Dünya Karate Şampiyonası'nda, finalde ev sahibi Fransa'ya yenilen Kumite Erkek Milli Takımı ikinci olurken, Türkiye, şampiyonayı bir altın, iki gümüş ve üç bronz madalyayla genel sıralamada dördüncü oldu.

 Fransa karşısına Enes Erkan, Yaser Şahintekin, Gökhan Gündüz, Murat Salih Kurnaz, Mustafa Utku Şahin ve sporcumuz Aykut Usda'dan oluşan kadroyla çıkan Kumite Erkek Milli Takımı, gümüş madalyayla yetindi ancak 2008 yılında Tokyo'da elde ettiği şampiyonluktan sonra en iyi derecesine imza atmış oldu.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen 'Dünya Karate Şampiyonası'nda sporcumuzun da yer aldığı Kumite Milli Takımımız 1. Turda Endonezya'yı 3-1, 2. Turda Hollanda'yı 5-3, 3. Turda ise İtalyan rakibini yenerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Cezayir'i yenerek Yarı Finale yükselen takımımız bu turda ise İran'ı yenerek finale yükselmeyi başardı. Erkek Kumite takımımız finalde ev sahibi Fransız takımına 3-0 yenilerek Dünya 2.'si oldu.

Kulübümüz sporcusu Metin Sofuoğlu'nun da yer aldığı kata takımın ilk turda Japonya'ya yenilmesinin ardından, Japon takımının finale yükselmesiyle Repesaj maçı yapmaya hak kazandı. İlk maçta Venezuela'yı 4-1, 2. maçta Malezya'yı 4-1 yenen takımımız, üçüncülük maçında ev sahibi Fransa'ya 5-0 yenilerek 4. oldular.

Ferdi Kumite dalında yarışan sporcumuz Aykut Kaya ise 2. turda elenerek şampiyonaya veda etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz