Milli karatecilerimizden 3 madalya...

Karate 1 A Serisi'nin bu sezonki ilk etabında, sporcularımız Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran'dan oluşan kata takımımız altın madalya kazanırken, Uğur Aktaş gümüş, Serap Özçelik Arapoğlu ise bronz madalya elde etti.

Dünya Karate Federasyonu'nun Karate 1 organizasyonları kapsamında 2017 yılında hayata geçirdiği A Serisi turnuvalarında 2019 yılının ilk müsabakası, 1-3 Mart tarihleri arasında Avusturya'nın Salzburg kentinde yapıldı. 99 ülkeden 2054 sporcuyla son yılların en yüksek katılımına sahne olan müsabakalarda sporcularımız 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya elde etti.


Sporcularımız Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran'dan oluşan Avrupa üçüncüsü Erkek Kata Milli Takımımız, üst üste ikinci şampiyonluğuna Salzburg'da imza attı. Karate 1 Premier Lig'in Dubai etabında ilk sırayı alan Milliler, Karate 1 A Serisi'nin ilk etabı olan Salzburg'da finalde Malezya'yı (27.08 - 26.26) mağlup ederek üst üste ikinci şampiyonluğuna uzandı.

Ferdi müsabakalarda sporcumuz Uğur Aktaş, kumite 84 kiloda çıktığı final mücadelesinde İranlı Mahdi Khodabakhshi karşısında 5-2 kaybetti ve Karate 1 A Serisi'nin Salzburg etabını gümüş madalya ile noktaladı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakalarına çok iyi bir başlangıç yapan dünya sıralamasının bir numarası sporcumuz Serap Özçelik Arapoğlu, Dünya ikincisi Milli karateci, kumite 50 kiloda Mısırlı Radwa Sayed'i 2-1 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Salzburg'da başlayan ve bu yıl dört etap üzerinden organize edilen Karate 1 A Serisi'nde sezonun ikinci etabı, İstanbul'da düzenlenecek. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na kota müsabakaları arasında yer alan organizasyon, 17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz