Milli karatecilerimiz, geleceğin şampiyonlarıyla...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün milli karatecileri 'Sportif paylaşım ve Tecrübe Aktarımı' temalı söyleşide geleceğin şampiyonlarıyla ve velileriyle bir araya geldi.

Cebeci Spor Kompleksinde gerçekleştirilen programa Kulüp Başkanı Celalettin Deniztoker, Karate Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Önder Benzeş, Yönetim Kurulu Üyeleri Semra Yaşar, Resul Erkan ve İdari İşler Müdürü Murat Beytekin de katıldı.


‘'Sportif paylaşım ve Tecrübe Aktarımı'' temalı söyleşide milli karatecilerimiz Merve Çoban, Burak Uygur ve Kutluhan Duran genç sporcular ile velilerine tecrübelerini aktardı. Başarılı sporcularımız çok küçük yaşlarda karateye başladıklarını ve azimli bir şekilde çalışarak başarılı olduklarını ifade ettiler. Sporcularımız velilerin ilgiliyle takip ettikleri programda özellikle ailelerin çocuklar üzerinde baskı oluşturmamalarını vurguladı. 

Programda konuşma yapan İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker ise yıllarca sporla ilgilenmiş biri ve kulüp başkanı olarak bu konuda ailelere büyük sorumluluk düştüğünü belirtti. Deniztoker, velilerin çocuklar üzerlerinde baskı oluşturmaktan ziyade onlara olabildiğince destek olmaları gerektiğini ifade etti. İstanbul BBSK Başkanı olarak sporcuların her zaman yanında olduklarına değinen Deniztoker, son derece profesyonel bir ortamda, alanında uzman antrenörler eşliğinde eğitimler verdiklerine vurgu yaptı.

İstanbul BBSK Karate Şube Sorumlusu Önder Benzeş ise ailelere; 'Bize emanet ettiğiniz çocuklarınıza gözümüz gibi bakıyoruz. Çocuklarınız son derece profesyonel bir ortamda eğitim almaktalar. Gözünüz arkada kalmasın' dedi. Ailelerin sporcuların gelişim sürecine olan etkisine de değinen Benzeş ayrıca, İstanbul BBSK olarak ‘'ahlak ve maneviyat'' ilkesini temel aldıklarını ve bu esaslar doğrultusunda sporcu yetiştirdiklerini vurguladı.

Programın sonunda uluslararası başarılar edinmiş sporcularımızdan Burak Uygur ve Gizem Sofuoğlu'na  ödülleri  de takdim edildi. Bunların yanı sıra Türkiye Şampiyonası, Balkan Şampiyonası gibi platformlarda 2018 yılında derece alan küçük yaş gruplarındaki karatecilerimize bisiklet hediye edildi. Sömestr döneminde keyifli vakit geçirmeleri adına da programa katılan tüm çocuklara 'Mangala' adlı Türk Zeka ve Strateji oyunu armağan edildi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz