Milli Gururlarımız yurda döndü.

Azerbaycan'da yapılan 1. Avrupa Oyunları'nda Karate (Burak Uygur, Merve Çoban, Erman Eltemur ve Uğur Aktaş) ve Güreş'te (Cenk İldem ve Metehan Başar) başarılı olarak kürsüye çıkmayı başaran Milli sporcularımız yurda dönüşünde havaalanında coşkuyla karşılandı.

Azerbaycan'da devam eden 1. Avrupa Oyunları'nda Greko-romen Güreş ve Karate müsabakaları sona ererken dereceye giren sporcularımız yurda döndü. 
Bakü'de yapılan 1. Avrupa Oyunları'nda kumite dalında yarışan Karatecilerimizden Burak Uygur 67 kiloda şampiyon olarak ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmeyi başardı. Milli sporcumuz Burak Uygur, finalde Fransız Steven da Costa ile 3-3 biten mücadeleyi hakem kararıyla kazanarak altın madalyaya uzanmıştı. 
22 yaşındaki bayan sporcumuz Merve Çoban da 61 kilo finalinde Fransız rakibi Lucie Ignace'ye 1-1 biten maç sonunda hakem kararıyla mağlup olarak Avrupa Oyunları 2.'si olmuş ve gümüş madalya ile yetinmişti.
Kumite dalında 75 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz Erman Eltemur ise madalya maçında Alman rakibi Noah Bitsch'i 5-0 mağlup ederek Avrupa Oyunları 3.'sü olup bronz madalyaya uzanmıştı. -84 kiloda mücadele veren Milli Karatecimiz Uğur Aktaş da, ilk turda kaybettiği Kosovalı Alvin Karaqi'den rövanşı 4-3 alarak bronz madalyanın sahibi olmuştu.
Greko-Romen stilde mücadele eden Milli güreşçimiz Cenk İldem, 98 kiloda Azeri Nuriyev'i 3-0 mağlup ederek, 85 kiloda güreşen sporcumuz Metehan Başar ise, Ermeni rakibini 3-0 yenerek bronz madalya kazandı.
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz