Mevlüt Uysal: 'Bizi gururlandırdınız'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Dünya Kupası'nda ikinci olan Ampute Milli Futbol Takımı ile İBB Başkanlık Binası'da bir araya geldi.

Meksika'nın San Juan de Ios Lagos kentinde düzenlenen Dünya Kupası'nda ikinci olan Ampute Milli Futbol Takımı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ı ziyaret etti. Başkan Mevlüt Uysal, Ampute Milli Futbol Takımı'nı, İBB Saraçhane Başkanlık Binası'nda kabul etti. 


İBB Başkanlık Binası Etkinlik Salonu'nda gerçekleşen programa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker, İstanbul BBSK Genel Sekreteri Hakan Şahin, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ da katıldı. 


'Bugüne kadar sporcularımıza destek olduk'
 
Ampute Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyetinin misafir edildiği programda konuşan Başkan Uysal, Büyükşehir Belediyesi olarak spora çok büyük önem verdiklerine dikkati çekerek, 'Belediyemiz, dünyanın en fazla kayıtlı sporcusu bulunan spor kulübünün sahibidir. Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün yaklaşık 40 binin üzerinde sporcusu var. Sadece İBB Spor Kulübü olarak değil, aynı zamanda İstanbul'daki bütün spor kulüpleriyle de irtibatımız var. 11 Kasım'da Vodafone İstanbul Maratonu var. Bu organizasyonumuz da Türkiye'nin en fazla katılımlı spor etkinliğidir.' ifadelerini kullandı.

Sonraki şampiyonada dünya birinciliğinin sırasının geldiğini belirten Başkan Uysal, 'Dünya ikinciliği penaltılarla belirlendi. Penaltılarla belirlenen ikinciliği biz aynı zamanda dünya birinciliği sayıyoruz. Başarı en azından ödüllendirme ile biraz daha moral takviyesi bulur. Futbol takımımız bundan önce üçüncüydü. Bu sefer ikinci oldu, artık birincilik kaldı' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konuşmasının ardından, Ampute Futbol Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyetine çeşitli hediyeler takdim etti. 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz