Metehan Başar Gençler Dünya 3.'sü.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te yapılan Gençler Dünya Şampiyonası'nda 96 kiloda mücadele eden sporcumuz Metehan Başar Dünya 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

 Bükreş'te yapılan Gençler Greko-Romen Güreş Dünya Şampiyonası'nda Milli forma altında 96 kiloda mücadele eden sporcumuz Metehan Başar Dünya 3.sü oldu.

Milli sporcumuz Metehan Başar ilk turda Romen PIRVAN Dorin Constantin'i 2-0, ikinci turda ise Ermeni ALEKSANYAN, Artur'u 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde de Norveç'li HAMLET NIELSEN, Marius'u 2-1 yenerek adını Yarı finale yazdıran sporcumuz Metehan Başar, Yarı finalde Rusya'dan MAGOMEDOV İslam'a 2-0 yenildi ve bronz madalya maçı yapmaya hak kazandı.

Bronz madalya maçını Macar sporcu ile yapan Başar rakibi karşısında 2-0 galip gelerek Bronz madalyanın sahibi oldu.

74 kiloda Milli forma altında mücadele eden bir diğer sporcumuz olan İsmail Koçaslan ise ilk tur Japon NAKAMURA, Takaharu'yu 2-0, Beyazrus KILOU, Kazbek'i 2-1 yenerek çeyrek finale kaldı. Çeyrek final maçında Ermeni MANUKYAN, Rafik'e 2-0 yenidi ve represaja kaldı.Represajda Avusturya'lı WAGNER, Michael'i 2-1 yenerek Bronz maçı yapmaya hak kazandı. Bronz maçında Polonya'dan KULYNYCZ, Arkadiusz Marcin'e yenilerek Dünya 5.'si oldu..

50 kiloda Tolgahan Karataş ise milli takımda bronz madalya kazanan bir diğer sporcu oldu.  

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz