Meltem Hocaoğlu Akyol, Tokyo 2020 kotası aldı

Dünya Karate Federasyonu, koronavirüs salgını nedeniyle Tokyo 2020 puanlamasının tamamlandığını açıkladı. Sporcumuz Meltem Hocaoğlu Akyol +61 Kg'da olimpiyat kotası almayı başardı.

Karatenin ilk kez yer alacağı Tokyo 2020 Olimiyat Oyunları’nda mücadele etme hakkı kazanan ilk isimler belli oldu. 

Dünya Karate Federasyonu, 2 Temmuz 2018’de başlayan Tokyo 2020 puanlamasının, Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen iki turnuvanın ardından 18 Mart 2020 tarihinde tamamlandığını açıkladı.

32 sporcunun kota aldığı puanlama sonunda Milli sporcumuz Meltem Hocaoğlu Akyol karatede ülkemiz adına olimpiyat vizesi alan ilk isimlerden biri oldu. Meltem bu başarısıyla, Türk Olimpiyat tarihinin ilk ağır siklet kadın karatecisi olarak da tarihe geçti. 

2020 yılına müthiş bir giriş yapan ve katıldığı dört turnuvanın üçünde podyumda yer alan Meltem Hocaoğlu Akyol, puanlama üzerinden kota aldı.

Olimpik sıkleti olan kumite +61 kiloda 5 bin 677 puanla sekizinci sırada yer alan Milli sporcumuz, normal sıkleti olan kumite +68 kiloda topladığı 6 bin 517 puan ile ikinci olarak kota almayı başardı.

Dünya Karate Federasyonu, sporcumuzun yanı sıra Türkiye'den Serap Özçelik Arapoğlu, Merve Çoban, Ali Sofuoğlu ve Uğur Aktaş'ın kota aldığını açıkladı.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz