Meltem Hocaoğlu Akyol: “Tek hayalim olimpiyat madalyası”

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota mücadelesini sürdüren karatecimiz Meltem Hocaoğlu Akyol, TRT Spor’da yayınlanan Ajans Saati programına konuk oldu. Meltem, uzun yıllardır olimpiyat madalyası hayali kurduğunu söyledi.

Milli karatecimiz Meltem Hocaoğlu Akyol, TRT Spor’da katıldığı Ajans Saati programında, başarı hedefleri ve olimpiyat hayallerine yönelik açıklamalarda bulundu. Sporu hayatın bir ön çalışması gibi gördüğünü belirten Meltem, doğru derslerin çıkarıldığı zaman sporda da hayatta da başarının geleceğini söyleyerek, “Spor hayatımdaki ikinciliklerden çok dersler çıkardım. İkincilik madalyalarımı da çok seviyorum. Hatalarımdan yeni şeyler öğreniyorum. Bu hatalar da benim için çok değerli” dedi.

Karatede her zaman başarıya odaklı bir takım olduklarının altını çizen Melten Hocaoğlu Akyol, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer almanın kendilerini çok heyecanlandırdığını ifade etti. Son 7 kota müsabakasına çıkacaklarını hatırlatan başarılı sporcumuz, “Olimpiyat için 8 kota var. Şu anda 3-4 arkadaşımızın kotasına kesin gözüyle bakıyoruz. 4-5 arkadışımızın da mücadelesi sürüyor. Yüksek bir katılımımız olacak. Ben şu an 5. Sıradayım. Kalan 7 turnuvada 3. Olursam Tokyo’ya gideceğim” diye konuştu.

Meltem, olimpiyatlarda çok sayıda madalya kazanacaklarına inandığını kaydederek, “Her şeyin üstesinden gelebilecek güçteyiz. Avrupa ve Dünya şampiyonalarında çok sayıda madalya kazanıyoruz. Olimpiyatta da bunu başarabiliriz. Kendimi madalyanın içinde görüyorum. Sadece daha fazla odaklanmam gerekiyor. Bunu yapabileceğime inanıyorum. Uzun yıllardır olimpiyat madalyası hayali kuruyorum” şeklinde konuştu.

Sporun hayatlarının odak noktasında olduğundan bahseden Meltem, “Maç yoğunluğundan neredeyse evlenemeyecektim” diyerek şöyle konuştu: “2020’de maç programımız çok yoğun. Her ay 1-2 turnuvaya gideceğiz. Ben az kalsın evlenemeyecektim diyebilirim. Kuzenimin düğününü kaçırdım, diğer kuzenimin doğumunu kaçırdım. Düğünümü bile maç programına göre ayarladım. Ama tüm bunlar bir hedef bir amaç için. 7 tane kota maçımız kaldı onlara gideceğiz ve bu 7 maçın sonunda olimpiyatlara gideceğiz.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün kendilerine tüm imkanları sağladığını da sözlerine ekleyen Meltem Hocaoğlu Akyol, “Olimpiyatlar sporcuların gelebileceği en üst düzey nokta. Bunun için ekstra ihtiyaçlarımız oluyor. İstanbul BBSK tüm imkanları sunuyor. Ekstra ilgi gösteriliyor. Buna çok ihtiyacımız oluyor, bunlar önemli faktörler” dedi.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz