Masa Tenisi Türkiye Gençler Şampiyonası

Aydın'da gerçekleştirilen şampiyonada kız ve erkek takımlarımız dördüncülük elde etti. Ayrıca, çift erkeklerde sporcularımız Batuhan Gürses ve Tarık Saim Özbek ile çift kızlarda yarışan sporcumuz Gamze Çotra ikinci oldu.

2019-2020 Gençler Ferdi ve Takım Türkiye Şampiyonası Aydın Didim Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Şampiyonada takım maçlarında 47 ekip mücadele ederken, ferdi müsabakalarda ise 170'i erkek 111'i kız olmak üzere 281 sporcu madalya ve kupa mücadelesi verdi.  

Kız takımımız turnuvada, Aydın Gençlik Spor takımını (3-0) ve MASADER Ankara takımını (3-2) yenerek ana tabloya çıktı. Ana tabloda ilk maçında İzmir B.Ş.B.'yi (3-1) geçen takımımız, sonra Seramik Spor Kütahya'yı (3-0) yenerek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde Bu Piliç Balıkesir'e (3-0) yenilen takımımız, üçüncülük maçında da aynı skorla Çorum Gençlik Spor'a mağlup oldu ve dördüncü oldu.

Erkek takımımız; grup maçlarında MASADER Ankara takımını (3-0) ve Çorum Belediyesi Gençlik Spor'u (3-1) yendi. Ana tabloda önce Yalova Gençlik Spor B takımını ardından Muğla B.Ş.B. A takımını yenen erkek takımımız yarı finale yükseldi. Yarı finalde İstanbul DSİ takımına (3-1) yenilen takımımız, üçüncülük maçında ise Yalova Gençlik Spor B takımına (3-0) mağlup olarak turnuvayı dördüncülükle tamamladı.

Ayrıca çift erkeklerde sporcularımız Batuhan Gürses ve Tarık Saim Özbek Türkiye İkincisi olurken, çift kızlarda yarışan sporcumuz Gamze Çotra da Türkiye İkinciliği elde etti.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz