Masa`da Tarihi Başarı...

Slovakya`nın Bratislava kentinde yapılan Avrupa Gençler Takım Şampiyonası`nda büyük bir başarıya imza atarak Avrupa 3.`sü olan Masa Tenisi milli takımı yurda döndü.

Bratislava`da yapılan şampiyonada Avrupa 3.`sü olan ve kulübümüz sporcularından Peng Fei Jiang, Gencay Menge ve Hasan Doğan`ın yer aldığı milli takım kafilesi havaalanında çiçeklerle karşılandı. Kafilenin başkanlığını yapan Masa Tenisi Federasyonu Asbaşkanı ve Kulüp Asbaşkanımız Harun Karaca büyük bir başarıya imza atan Masa Tenisi milli takımıyla gurur duyduklarını belirterek, "Her geçen gün Masa Tenisi`nde daha iyi sonuçlara imza atıyoruz. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzu ve geleceğin bu spor açısından parlak olduğunu gösteriyor. Bize bu gururu yaşatan tüm sporcuları kutluyorum" diye konuştu.
Türk Milli Masa Tenisi takımı Grup maçlarında Hırvatistan`ı 3-0, Polonya`yı 3-1 yenip bir üst tura yükseldi. Ardından İsveç`i 3-0, Belçika`yı 3-1 mağlup edip Çek Cumhuriyeti`ne 3-1 mağlup olarak 3.lük maçı oynamaya hak kazandı. Bu turda Rusya`yı 3-1 yenen Masa Tenisi Milli Takımı Avrupa 3.`sü olmayı başardı.
Ferdi müsabakalarda ise milli sporcumuz Peng Fei Jiang, İsveç, Hırvat ve Alman rakiplerini 4-0 yenip Rus Rakibi`ne 4-2 yenilerek Avrupa 3.`sü oldu.
Antrenörlüğünü antrenörümüz Jiang Chao`nun yaptığı Avrupa 3.`sü olan Milli Takım Kafilesi`nde Peng Fei Jiang, Gencay Menge, Hasan Doğan (İstanbul Büyükşehir Belediyespor) ve Deniz Hür (Bursa Tofaş) yer alıyordu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz