Maliye Milli Piyango-İstanbul BB: 101-95

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 36. haftasında Maliye Milli Piyango'ya konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz uzun süre önde götürdüğü karşılaşmayı 101 - 95 kaybetti.

 Ankara Atatürk Spor Salonunda oynanan maçta  Basketbol takımımız maça Sezgin, Recep, Serhan, Marko ve Soner beşiyle başladı. Müsabaka her iki takımın da yüzdeli hücum temposuyla hızlı başlarken iki takımda skor bulmakta zorlanmadı. Recep'in penetrelerine Sezgin'in 3 sayılık basketleri de eklenince İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz periyodu 24 - 30 önde tamamladı.

2. periyotta da her iki takım savunmada direnç gösteremedi. Hücum da kenardan gelen Cihan'ın çember altındaki etkili oyununa yine Recep'in penetreleri de eklenince takımımız sayı bulmakta zorlanmadı. Ancak aynı başarıyı savunmada gösteremeyip özellikle rakip takımın hızlı hücumlarına engel olamadık. Takımımız devreyi 49 - 51 önde tamamladı.
3. periyoda her iki takımda yüksek şut yüzdesiyle başladı. Bu periyotta Marko'nun bulduğu 3 sayılık atışlarla oyunda kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz periyodu 76 - 80  önde tamamlamayı başardı. 
Son periyotta hem faul problemine girip hem de kötü yüzdeyle serbest atış atan turuncu-lacivertli ekibimiz son 3.30 dakikaya kadar önde götürdüğü karşılaşmayı 95 - 101 kaybetti. 6 oyuncunun çift hanelere ulaştığı takımızda Recep Doğrusöz 23 sayı - 3 asist, Marko Kolaric 17 sayı - 8 ribaunt 3 asist, Sezgin Eriş 13 sayı - 9 asist, Soner Şahin 11 sayı - 6 ribaunt, Cihan Mumcuoğulları 10 sayı - 3 ribaunt - 2 blok, Sehan Derinbay 10 sayı - 4 ribaunt ile öne çıkan isimler oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz