Kupada rakibimiz Kasımpaşa.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kuraları çekildi. Büyük bir tesadüf eseri, aynı gruplarda yer alan takımlar, çeyrek finalde de birbirleriyle eşleştiler!

 

Olimpiyatevi'nde yapılan kura çekimine, kulübümüzü temsilen futbol şube sorumlumuz Kamil Dizar'ın yanı sıra çeyrek finale kalan diğer kulüplerin temsilcileri ile Futbol Federasyonu ve ZiraatBankasıyöneticileri katıldı.
Kupada oynanan 5. maçlar sonunda, (A) Grubu'ndan Gaziantepspor ve Galatasaray, (B) Grubu'ndan Beşiktaş ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, C) Grubu'dan Gençlerbirliği ile Bucaspor, (D) Grubu'ndan ise Kasımpaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor gruplarını ilk iki sırada tamamlayarak çeyrek finalde mücadele etme hakkınıkazandı.

Çekilen kuralar sonucunda ise, A Grubu'ndan çıkan Gaziantepspor ve Galatasaray, B Grubu'ndan çıkan Beşiktaş ve Gaziantep BŞB, C Grubu'ndan çıkan Gençlerbirliği ve Bucaspor, D Grubu'ndan çıkan Kasımpaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz çeyrek finalde de birbirlerine rakip oldular.
Bu arada kupanın iki favorisi haline gelen Beşiktaş ve Galatasaray, çeyrek finali geçtikleri takdirde yarı finalde karşılaşacaklar!
 Eşleşmeler şöyle:
ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ:
Beşiktaş-Gaziantep BŞB
Gaziantepspor-Galatasaray
İstanbul Büyükşehir-Kasımpaşa
Gençlerbirliği-Bucaspor
YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ:
(Beşiktaş-Gaziantep BŞB) / (Gaziantepspor-Galatasaray)
(İstanbul Büyükşehir-Kasımpaşa) / (Gençlerbirliği-Bucaspor)
 Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçları 2 Şubat, rövanşı ise 2 Mart 2011'de oynanacak.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz