Kupa'da finale kalamadık: 1-3.

Teledünya Türkiye Kupası yarı final maçında Arkas ile karşı karşıya gelen turuncu-lacivertli ekibimiz rakibine 3-1 mağlup olarak final şansını kaybetti.

 Başkent Spor Salonu'nda oynanan müsabakada finale yükselen taraf Voleybol takımımızı 3-1 mağlup eden Arkas oldu. Turuncu-lacivertli ekibimiz yarın Beşiktaş ile 3.'lük Arkas ile Fenerbahçe de şampiyonluk için mücadele edecek. Karşılaşmaya her iki takım da temkinli başladı. Karşılıklı sayılarla geçen sette ilk teknik molaya 8-6 önde giren İstanbul Büyükşehir Belediye oldu. Ulaş'ın orta oyuncuları çok kullandığı bu sette ikinci teknik molaya da 3 sayılık farkla önde giren İstanbul temsilcisi oldu. Hem etkili servis atan hem de Arkas'a göre blok yerleşiminde daha iyi olan İstanbul Büyükşehir Belediye seti 25-18 alarak maçta 1-0 öne geçti.

İkinci set Arkas oyuna daha etkili başladı ve ilk teknik molayı da 5-8 önde tamamladı. Teknik mola sonrası Arkas Bravo ile sayılar bulurken, istanbul Büyükşehir Belediyesi üst üste yaptığı bloklarla Arkas'ın seti koparmasına izin vermedi. 14-14'te skora eşiktik gelirken, Arkas yaptığı blok ile eşitliği bozdu ve ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. 20-20'ye kadar takımlar yine karşılıklı sayılarla devam ettiler. 20-22'den sonra Agamez ile etliki olan Arkas seti 25-22 alarak skoru 1-1'e getirdi.
Üçüncü sette takımlar etkili servis atmak için servise yüklenince karşılıklı kaçan servisler ilk teknik molaya kadar dengeli bir oyun seyretmemize neden oldu. Karşılıklı sayılarla geçen sette ilk teknik molaya Arkas 1 sayı ile önde girdi. Toparlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi hücumlarda etkili oldu ve ikinci teknik molayı 16-13 önde geçti. Arkas yaptığı defans ile aradaki farkı kapattı ve 17-17'de eşitliği yakaladı. Belediye etkili servis atarak Arkas'ı oyundan düşürdü ve farkı yeniden 3 sayıya çıkardı. (21-19) Arkas'ta Agamez sete ağırlığını koydu ve İzmir temsilcisi bir kez daha 22-22'de eşitliği yakaladı. Uzayan sette İstanbul Büyükşehir Belediyesi üst üste iki basit hata yapınca seti 26-24 alan Arkas oldu ve maçta 2-1 öne geçti.
Dördüncü sette Arkas'ın üstünlüğü ile geçildi. İlk teknik molaya 8-5 önde giren Arkas ikinci teknik molaya da 16-14 önde girdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi zaman zaman rakibini yakalasa da yaptığı basit hatalar ile seti 25-27 kaybetti.
Rakibini 3-1 yenen Arkas yarın saat 19.00'da oynanacak final maçında Fenerbahçe'nin rakibi oldu. Üçüncülük maçın da ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beşiktaş ile saat 16.30'da karşı karşıya gelecek.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE-ARKAS SPOR: 1-3
Salon: Ankara Başkent
Hakemler: Aziz Yener, Çetin Ok
İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Olli Kunnari, Hakan Fertelli, Mikko, Todor, Erhan, Ulaş, Barış (L), Muhammet, Mustafa, Yankı
Arkas: Emin, Hüseyin, Bravo, Burak, Agamez, Burutay, Nuri (L), Ceyhun, Ahmet
Setler: 25-18, 22-25, 24-26, 25-27

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz