Kulübümüzün çağrısına Murat ÜLKER'in cevabı..

ÜLKER Grubu'nun Profesyonel Futboldan çektiğini ilan ettiği desteği, “MİLLİ TAKIMLARA EN ÇOK SPORCU VEREN SPOR KULÜBܔ ünvanına sahip DÜNYANIN EN BÜYÜK SPOR KULÜBÜ olan İBB SPOR KULÜBÜNDE değerlendirme çağrımıza Sn. MURAT ÜLKER'in cevabi mektubunu aynen yayınlıyoruz..!

 Sayın Başkan,

Sitenizde yayınlanan açık mektubunuzda Ülker'le ilgili halisane ifadeleriniz için şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim. 70 yılda gerek ekonomi alanında gerek sosyal alanda yaptığımız işlerin sizin yazınızda da temas ettiğiniz gibi toplumda övgüyle karşılanması bizim için teşvik edici oluyor.

Futbolda son zamanlarda yaşanan sorunların geçici olduğunu düşünüyorum, mutlaka bu problemler aşılacaktır. Biz bu konuya sponsor vasfımız nedeniyle dahil olmuştuk. Görüşlerimizi ifade ettik. Eh üzerimize düşeni yaptık ve bizimle ilgili kısım bitti.

İBB Spor Kulübü'nün faaliyetleri hakkında verdiğiniz bilgileri de ilgiyle okudum. Güzel işler yaptığınızı biliyordum ama mesela Milli Takımlara en çok sporcu veren Kulübün sizinki olduğundan habersizdim. Çocuklarımızı geleceğe ‘sporla' hazırlamak konusunda ne güzel bir iş yapıyorsunuz.

Çocuklarımıza, gençlerimize sporda, eğitimde, sanat alanında destek vermeyi çok faydalı buluyorum. Uzun yıllardır çocuklarımızı bu alanlarda geliştirecek projelerde yer alıyoruz.

8 yılda TFF ile işbirliği yaptığımız Çocuklar için Futbol projesinden 272.000 çocuğumuz faydalandı.  Yine  aynı dönemde  30 ilde 53 Futbol Köyü düzenlendi ve 4400 evladımız sadece futbol değil, hayatta onlara destek olabilecek diğer disiplinler konusunda da eğitim gördüler. Ben de bizzat her yıl bir köyü ziyaret etmeye gayret ediyorum. Onlarla vakit geçirip, onların gösterdikleri gelişmeden kıvanç duyuyorum. Yıldız Holding'deki her kademedeki çalışanlarımız da bu köyleri ziyaret etmeye özen gösteriyor.  Güzel de sonuç alıyoruz.  Misal, futbol köylerinde eğitim alan 36 kızımız ile 44 oğlumuz genç milli takım forması giydi. 50 çocuğumuz profesyonel kulüplerle anlaşma imzaladı. Basketbol da ilgi alanımızda bulunuyor. 6 yılda 6000  minik basketbolcumuzu  basketbol şenliklerinde ağırlamışız.

Sporun yanı sıra SÜGAV (Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı) aracılığıyla Türkiye'de 2., 3. ve 4. Sınıflarda eğitim gören öğrencilerin dengeli beslenme eğitimi almalarına destek vermekteyiz. Şimdiye kadar 10 ilimizde toplam 1 milyon öğrenci ve ebeveyne temel beslenme eğitimi verilmesine vesile olmuşuz. Keza 7 yıldır her 23 nisan haftasında Türkiye'nin dört bir yanında çocukları sinemaya davet ediyoruz. Şimdiye kadar 62 ilde 850 bin çocuk film seyretmiş. Arkadaşlarımızın hedefi bu yıl 1 milyon çocuğa ulaşmak. Sizin Kulüp desteği teklifinize teşekkür etmekle birlikte biz çocuklarımıza yönelik bu projelerimize odaklanmayı hedeflendik. O konudaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Faaliyetlerinizde başarılar dilerim.

Selamlarımla,

Murat Ülker

Yönetim Kurulu Başkanı

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz