Küçük Kız ve Erkeklerde Türkiye Şampiyonu olduk

Ankara'da yapılan Masa Tenisi Küçükler Türkiye Şampiyonası'nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak Bayanlarda ve Erkeklerde takım halinde şampiyon olmayı başardı. Çift Erkeklerde ise Tarık Saim Özbek ve Batuhan Gürses ikilisi şampiyon olurken, tek bayanlarda da Zeynep Karaca birinci, Feyza Demir ikinci, Yağmur Şevval Karaca üçüncü olarak kürsüye çıktı.

Mamak Spor Salonunda düzlenen Masa Tenisi Küçük Kız ve Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Küçük Erkeklerde Batuhan Gürses, Tarık Saim Özbek, Muhammed Taşan ve Emirhan Altıparmak'tan oluşan takımımız gruptan birinci olarak çıktı. Yarı Finalde Çorum Belediyespor'u 3-0, Finalde ise Ankara Büyükşehir Belediyesini 3-1'le geçerek namağlup şampiyonluğa ulaştı.

Küçük Bayan takımımız da grubundan birinci çıkarak Yarı Finalde İzmir Büyükşehir Belediyesini 3-0, Finalde ise Isparta İspartessporu 3-0 geçerek hiç maç vermeden şampiyonluğa ulaştı.

Çift Erkeklerde Tarık Saim Özbek ve Batuhan Gürses ikilisi Finalde Ankara Büyükşehir Belediyesinden rakiplerini yenerek şampiyonu oldu.

Ferdi müsabakalarda ise küçük kızların büyük bir ambargosu vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor tarihinde ilk kez Küçük Kızlarda ilk üç sırayı aldı.

Zeynep Karaca birinci, Feyza Demir ikinci, Yağmur Şevval Karaca üçüncü ve Duygu Dönmez ise beşinci oldu.

Küçük erkekler Ferdi müsabakalarında Final maçında Batuhan Gürses 2-0 ve 10-9 öne geçip şampiyonluk sayısı atmasına rağmen 3-2 kaybetmekten kurtulamadı ve ikinci oldu. Tarık Saim Özbek Batuhan'nın rakibine aynı şekilde 2-0 öne geçmesine rağmen 3-2 kaybederek beşinci oldu. Emirhan Altıparmak yedinci, Muhammed Taşan ise sekizinci oldu. Toplamda 4 altın, 2 gümüş ve 1 bronz alarak büyük başarıya imza attık.

 

 

 

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz