Krosta Avrupa 5.?siyiz

Kulübümüzün ev sahipliğinde yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kroş Yarışları?nda Büyük Erkeklerde ülkemizi temsil eden Atletizm takımımız Avrupa 5.?si oldu.

İstanbul`da Zeytinburnu-Kazlıçeşme Parkuru`nda yağışlı havada gerçekleştirilen organizasyonda, büyükler ile gençler kategorilerinde 21 ülkeden 55 kulüp ve yaklaşık 350 sporcu mücadele ederken her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları`nda bu yıl ilk kez büyükler ile gençler kategorileri birlikte düzenlendi.


Şampiyonada büyük erkekler kategorisinde, ferdi mücadelede İspanya`nın CA Adidas takımından Alberto Garcia birinci, aynı takımdan Ayad Lamdassem ikinci ve İtalya`nın GS Fiamme Gialle ekibinden Gabriele De Nard ise üçüncü oldu. Yarışlarısporcularımızdan Ali Topkara 12, Abdülkadir Türk 19, Yusuf Zepak 28, Sabri Kara 29, Murat Ertaş 49 ve Ahmet Yavuz ise 53. sırada tamamladı.

Bu kategoride takım halinde CA Adidas birinciliği, İtalya`nın GS Fiamme Gialle takımı ikinciliği ve Fransa`nın Athletisme Legion Etrangere takımı üçüncülüğü elde ederken Kocaeli Kağıtspor 4. Belediyesporumuz ise Avrupa 5.'si oldu.


Erzurum Türk Telekom Avrupa Şampiyonu oldu

Şampiyonada 6 kilometre üzerinden koşulan Genç Erkekler kategorisinde Erzurum Türk Telekom`dan Yusuf Alıcı birinci oldu.Erzurum Türk Telekom`un damgasını vurduğu bu kategoride Rusya`nın Olymp takımından Dmitriy Zubkov ikinci olurken, yine Erzurum Türk Telekom`dan Adem Belir üçüncülüğü elde etti.Bu kategoride ilk 3`e iki sporcusunu sokan Erzurum Türk Telekom, takım halinde birinciliği elde ederken, Rusya`nın Olymp ekibi ikinci ve Hollanda`nın Seven Hills Running Team ise üçüncü oldu.


Beşiktaş Avrupa 2.'si oldu

Genç Bayanlar kategorisinde ise Beşiktaş, takım halinde ikinci olarak başarılı bir performans sergiledi.Beşiktaş`ın 4 kilometrelik mücadelede ikinciliği elde ettiği bu kategoride, İrlanda`dan Dundrum South Dublin ekibi birinci ve Portekiz`den OC Codessos da üçüncü oldu.Bu arada genç bayanlarda ferdi sıralamada Dundrum South Dublin`in ikiz kardeşleri Charlotte Ffrench O`Carroll ile Rebecca Ffrench O`Caroll ilk iki sırayı paylaştı.Aynı takımdan Suzanne Huet üçüncü oldu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz